Hafta sonu kavrulacağız!

Bir kaç gündür, esen rüzgarla serinlemiştik ama yarından itibaren yeniden yanacağız. Türkiye'nin genelinde sıcak hava dalgası hakim...

Haberler 27.08.2010 - 15:04

Hafta sonu kavrulacağız!

Aşırı sıcaklar yeniden geliyor. Hafta sonu Marmara, Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'da sıcaklık bugüne göre 4-5 derece daha yükselecek. Ancak sıcaklar kısa kalıyor. 1 Eylül'den itibaden sağanak yağmur ve serin hava geliyor.

Yarın balkanlardan gelecek sıcak hava en fazla Edirne, Balıkesir, Sakarya, Karabük, Kütahya, Aydın ve Ankara arasında sıcaklığı yükseltecek, 38-40 dereceye çıkaracak. Ancak İstanbul ve Marmara Bölgesi'nde nem geçtiğimiz haftalardaki gibi yüksek olmayacak, bu seferki hava daha kuru çöl sıcağı şeklinde.

Marmara: Hafta sonu çok sıcak geçecek, rüzgarlar bile serinlik veremeyecek. Sıcaklık Edirne, Balıkesir, Bursa boyunca 38, Sakarya'da 39 dereceye çıkacak.

İç Anadolu: Hafta sonu sıcaklık bugünkü değerinden 5 derece daha yüksek, hava bol güneşli. Sıcaklık özellikle pazar günü Ankara-Kayseri arasında 38, Sivas'ta 35 dereceyi görecek.

Ege: Bölge hafta sonu aşırı sıcak, rüzgar zayıflarken nem artıyor, sıcaklık kıyılarda 40 derece hissedilecek. Denizli 39, Aydın 40 derece.

Akdeniz: Rüzgar çok hafif. Mersin-Adana arası biraz bulutlanabilir hava aşırı sıcak, Alanya'da gölgede hissedilen sıcaklık 45 derece.

Güneydoğu: Haftalardır yağış yok sıcaklık değişmiyor. Diyarbakır 40 derece.

Doğu Anadolu: Yüksek sıcaklıklar var, Erzurum'da yağış kesiliyor, Van-Hakkari arasında ise var. Hafta sonu Erzurum 30, Malatya 37 derece

Karadeniz: Rize'de yağmur yarın çok hafifliyor. Karadeniz hafta sonunu çok sıcak geçirecek. Lodos yönlü rüzgar kuru hava taşıyacak, sıcaklık Karabük'te 42 dereceye yükselecek, bölgede orman yangını riski var. 

İSTANBUL, İZMİR VE ANKARA'DA SICAKLIK NASIL OLACAK?
İstanbul'da hafta sonu rüzgar çok hafif ve lodos yönlü, hava fazla nemli değil ama çok sıcak olacak, sıcaklık 35-36 dereceye çıkabilir.

Ankara hafta sonunu aşırı sıcak geçirecek, en sıcak gün pazar termometre 37-38 dereceyi gösterecek.

İzmirliler hafta sonu gölgede bile çok bunalacak, zayıf rüzgar serinlik veremiyor nem artacak, sıcaklık gölgede 39 derece hissedilecek.Sayfa Yükleniyor...