Hafta sonuna kadar soğuk

Yurt genelinde Nisan yağmurları sürecek, kuvvetli poyraz Marmara, Ege, Akdeniz ve Batı Karadeniz'de sıcaklıkları 7-8 derece düşürüyor.

Haberler 27.04.2010 - 14:09

Hafta sonuna kadar soğuk

Akdeniz, Güney Ege, Güneydoğu ve Doğu Anadolu hafta boyunca Nisan yağmurları var. Sıcaklıklar yağışla düşmese de batı bölgelerdeki kuvvetli poyraz cumaya kadar hissedilen sıcaklığı azaltacak. Sıcaklıklarda hafta sonu ve önümüzdeki hafta hızlı yükseliş bekleniyor.

İstanbul cumaya kadar rüzgarlı, sıcaklık bu hafta 18-20 derece olsa da poyrazın soğutucu etkisi nedeniyle sıcaklık 12-13 derece hissedilecek. İzmir ve Bursa da bu hafta rüzgarlı. Adana 4-5 gün yağmurlu olacak.

Marmara, Ege ve Batı Karadeniz'de hava koşulları gribal enfeksiyon riskini artırıyor. Rüzgarın kuvvetli estiği bugünlerde hissedilen sıcaklık 10-15 dereceye düşecek. Rüzgarın hızı ancak cuma günü biraz azalacak.

Poyraz Marmara'nın tamamı, Batı Karadeniz kıyıları ve Çeşme arasında 40-60 km hızla esiyor. Yarın yağış kısa sürelerle Güney Ege, Isparta, Antalya, Adana'da etkili olacak. Bu akşam ve yarın doğu bölgelerde yağmur kuvvetleniyor. Yarın yağmur Sivas, Kayseri, Malatya, Diyarbakır, Bitlis, Siirt ve Hakkari'de kuvvetli yağacak.

Ege kıyıları kuvvetli rüzgarın en çok serinlettiği kesimlerden. Yarın İzmir ve Kütahya parçalı bulutlu. Muğla ve Denizli arasında akşama doğru kısa süreli sağanak görülebilir. Perşembe günü de Ege'nin güneyinde aynı tip yağışlar devam edecek.

Akdeniz'de ara ara güneş görülse bile 4 gün yağışlar kesilmeyecek. Yağmur kısa sürelerle Akdeniz kıyılarında. Daha etkili sağanaklar ise Isparta, Burdur, Kahramanmaraş ve Güneydoğu Anadolu'da görülecek.

Doğu Anadolu geneli bu akşam kuvvetli sağanak yağışlı. Karadeniz'de yarın sadece Trabzon ve Rize çevresinde yağış var. Zonguldak, Bartın ve açıklarında kuvvetli poyraz sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...