Davutoğlu: Hak ettikleri cevabı alıyorlar

Başbakan Davutoğlu, terör olaylarına ilişkin yaptığı açıklamada "Elbette hak ettikleri cevabı alıyorlar, alacaklar"

ntv.com.tr 23.12.2015 - 13:14 | Son Güncelleme : 23.12.2015 - 13:15

Davutoğlu: Hak ettikleri cevabı alıyorlar

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör olaylarına değinen Davutoğlu, şunları söyledi:

"Fitne odakları bizim yaptığımız yatırımlara, baraj inşaatlarına, camilerimize okullarımıza saldırıyor. Barikatlardan medet umanların sergiledikleri vandalizmi hepimiz görüyoruz. Elbette hak ettikleri cevabı alıyorlar, alacaklar. Cumhuriyet tarihi boyunca Doğu ve Güneydoğu'ya en insan odaklı yaklaşan AK Parti kadroları oldu. 

GAP kapsamındaki bütün illerin içme suyu problemini çözdük. Biz, pek çok tesisi hizmete açarken, yeni projeler üzerinde çalışırken, güya bölgenin hakkını savunduğunu iddia eden bir avuç eşkiya, sadece yakıyor, yıkıyor, tahrip ediyor, bölgeyi terörize ediyor, vatandaşı yerinden, yurdundan ediyor. İnsanlarımız mağdur olsun, işsiz, eğitimsiz kalsın istiyorlar. Bölgenin geri kalması için ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bilsinler ki, biz bunlara izin vermedik, vermeyiz, vermeyeceğiz

Arkasındaki mihrakların kim olduğunu biliyoruz. Türkiye'yi tehdit eden ülkenin başkentinde Türkiye'yi suçlama cesareti gösterebiliyorlar. Biz ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Siyasi istikrarsızlık bekleyenlerin tamamına 1 Kasım'da gereken cevap verildi. 

Dün muhalefet partileri liderleriyle görüşmeler için randevu istedim. Ümit ederim ki onlardan da aynı anlayışı görür, önümüzdeki 4 yılı, evet birbirimizi eleştirdiğimiz, birbirimizle gerektiğinde siyasi rekabet yaptığımız ama sonunda bu ülkenin menfaatini her türlü siyasi menfaatin üzerinde tuttuğumuz bir dönem başlar. Bizim farkımız, Türkiye'nin bütününü kuşatmamızdır."

Sayfa Yükleniyor...