Engelliler haftası etkinliği kapsamında, milletvekili ve eski sporculardan oluşan takım, Zihinsel Engelliler, Bedensel Engelliler ve İşitme Engelliler Milli Takımı ile gösteri maçı yaptı.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı tarafından organize edilen maçlarda, milletvekillerinin yanı sıra eski milli futbolcu Hakan Şükür, Faik Öztürk, eski milli sporcular Halil Mutlu ile Şeref Eroğlu da yer aldı.

Hakan Şükür'ün 8 numaralı formasının arkasında Recep Tayyip Erdoğan yazması dikkatlerden kaçmadı.

Karşılaşmalar öncesinde organizasyonla ilgili değerlendirmelerde bulunan Şükür, bu etkinlik sayesinde engellilerin yanında olmak, onlarla hayatı paylaşmak ve aynı sosyal ortam içinde bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Şükür, Galatasaray'ın şampiyonluğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Galatasaray'ın bu yıl Fenerbahçe ile büyük bir yarış içine girdiğini belirten Şükür, "Galatasaray bu yıl hem Avrupa'da hem de ligde önemli bir vizyon çizdi ve önemli bir başarı yakaladı" ifadesini kullandı.

Şükür, "UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde favoriniz hangi takım?" yönündeki soru üzerine de, "Borussia Dortmund" dedi.

Eski milli futbolcu, Borussia Dortmund ile Bayern Münih arasında, Londra'nın Wembley Stadı'nda, 25 Mayıs'ta oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçına gitmek istediğini de söyledi.