Hakan Şükür'den şike yasasına yorum yok

"Ben tarafım, içeride arkadaşlarım var' diyen AK Parti İstanbul Milletvekili Şükür, bu nedenle şike cezalarına indirim getiren yasayla ilgili fikir belirtmek istemediğini söyledi.

Hakan Şükür'den şike yasasına yorum yok

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Meclis kulisinde gazetecilerle sohbet etti.

Şükür, şike cezalarını indiren yasayla ilgili görüşlerinin sorulması üzerine, ''Fikrime ket vurmak durumundayım. Ben her şeyden önce tarafım. İçeride arkadaşlarım var, aynı odayı paylaştığım... Taraf olduğum için bir şey söylemem çok uygun düşmez'' dedi.

'Bir şey söylediği takdirde insanların bunu yanlış anlayabilecekleri' yorumu yapan Şükür, ''Düzenlemeye destekliyorsunuz anlamına mı geliyor?'' sorusuna, ''Fikir vermek istemiyorum, 'destekliyorum' ya da 'desteklemiyorum' demiyorum" yanıtnı verdi.

Hakan şükür, "Dışarda farklı görüşler alıyorum, nereye gittiysem bu yasanın geçmemesini isteyen geniş kesimlerle karşılaşıyorum. İnsanlar farklı düşünebilir. Bu tartışmayı doğal karşılıyorum. Aklıselimle en doğrusu bulunacaktır'' diye konuştu.

"YAPMADIKLARINA İNANIYORUM"
Şike konusunda Avrupa'daki standartların ne olduğu sorusuna karşılık Şükür, şöyle konuştu:
''Bu haliyle onu getirmeye çalışıyorlar. Bir gerçek de var ki şu anda bu yasanın mağdurları, yasa yapılırken okey vermiş insanlar. Bu ikilem içinde, spordan gelen biri olarak bir şey söylemek çok zor. Ben de o dönem komisyona geldim. Yaptı diye söylemiyorum, yapmadıklarına inanıyorum, aksi ispatlanıncaya kadar herkes suçsuzdur. Ama o zaman herkes '30 yıl, 20 yıl olsun hiç farketmez' diye konuşuyordu, o tarafı hiç konuşulmuyordu. Şimdi konuşuyoruz. Bence cezanın süresi önemli değil, bir saat bile olsa eğer o iş yapılmış ise o benim için büyük cezadır. Hassas dengeler gözetilecektir, kamu vicdanına uygun hareket edilecektir.

Ben yasadaki sürelerle ilgili bir şey söylemedim. O gün kimse süreye bakmıyordu. Çünkü, kimse yapılmayacağını düşünerek konuşuyordu.

Futbolculukta bir tabir vardır; öyle bir an oldu mu herkes delikanlıdır. Ama ihtiraslar, hırslar farklı şeyleri beraberinde getirebilir. Bu konuda biraz ortada kalmak lazım. Yüce Meclis burası. İnşallah herkesin memnun olacağı bir yasa ve sonra da yeni anayasa ile milletimizi memnun edecek güzel şeylere imza atarız. 24. Dönem çok önemli bir dönem. Çok şeyi içinde barındıran... Ben de içinde olduğum için heyecanlıyım, gururluyum.''

PARTİ İÇİNDEKİ FARKLI FİKİRLER
Şükür, ''Partide farklı sesler konusunda ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna, ''Parti içinde fikirlerini farklı şekilde söyleyenler olabilir, ben onlara 'haklısınız' veya 'haklı değilsiniz' diyemem. Herkes bir başka şeyle kıyaslayarak düşünebilir. Ama onunla ilgili sorun olup olmadığı konusunda fikrim yok'' karşılığını verdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...