Hakeme 'eşcinsel' diyen polise ceza

Otelde maç izlerken bir futbol hakemiyle tartışan ve yumruk atan polis merkezi amirine 5 yıllık denetim cezası verildi.

11.04.2009 - 11:33

Hakeme 'eşcinsel' diyen polise ceza

Aralarında husumet bulunan Kocaeli Bölgesi İl Hakemi Oktay Özkan ile aynı zamanda gözlemcilik yapan eski hakem Adliye Polis Merkezi Amiri Timur Uzun arasında, bir otelde maç izlerken bir  pozisyonun ardından tartışma yaşandı.

Tartışmanın kavgaya dönüştüğü olayın ardından Özkan, Uzun'un kendisine yumruk atması nedeniyle Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alarak Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulundu.

Şikayetinde, Uzun'un kendisine "Sen eşcinselsin, erkeklerle birlikte oluyorsun, elimizde kasetlerin var. Bunları kullanabilirim" dediğini, kendisinin ise "Elinden geleni ardına koyma" diyerek karşılık verdiğini belirten Özkan, sandalyesinden kalkan Uzun'un kendisine yumruk attığını vurguladı.

Kocaeli 3. Sulh Ceza Mahkemesi, Uzun'a 100 gün ve 2 bin TL adli para cezası verdi. Ancak Uzun'un önceden bir suça mahkum olmaması, yeniden suç işlemeyeceği konusunda tam bir kanaate varılmış olması ve pişmanlık duyması nedeniyle para cezası hükmünün açıklanmasını geri bıraktı. Sanığın 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına karar verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...