KCK ve Selam Tevhid hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında 1.5 aydır aranan ve dün Ordu'da fındık bahçesinde yakalanan Selam Tevhid ve KCK davası hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu tutuklandı. Kahyaoğlu, adliyeden çıkarılırken gazetecilere, "KCK'lıları yargılayan mahkeme başkanı şu an tutuklandı, siz de reklam yapın" dedi.

Haberler - DHA 08.09.2016 - 07:50 | Son Güncelleme : 08.09.2016 - 07:52

KCK ve Selam Tevhid hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu tutuklandı

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ Terör Örgütü'ne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve dün Ordu'nun Korgan İlçesinin Kumru mevkiinde fındık bahçesinde yakalanan KCK hakimlerinden Kazım Kahyaoğlu, Ordu'da emniyetteki işlemleri yapıldıktan sonra Sakarya'ya getirilerek adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusu tamamlanan Kahyaoğlu, sevk edildiği Nöbetçi Sıulh Ceza Hakimliği'nce 'FETÖ üyesi olmak' ve 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçlarından tutuklandı.

Kahyaoğlu'nun savcılık sorgusunda suçlamaları reddettiği öğrenildi.

Kazım Kahyaoğlu, cezaevine gönderilmek üzere adliyeden çıkarıldığı sırada kendisini görüntüleyen gazetecilere, "KCK'lıları yargılayan mahkeme başkanı şu anda tutuklandı, siz de reklam yapın" dedi.

Hakim Kazım Kahyaoğlu İstanbul'da görülen KCK davasına bakan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nin başkanıydı. “Selam Tevhid" olarak bilinen “Sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü" soruşturmasında usulsüz dinleme yönünde karar aldığı gerekçesiyle 1725 Aralık sonrasında Kadastro Hakimi olarak Sakarya Adliyesi'ne atanmıştı.

15 Temmuz darbe dirişimi sonrasında kayıplara karışan Hakim Kahyaoğlu hakkında İstanbul'da da süren soruşturma olduğu öğrenildi.

Sayfa Yükleniyor...