Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya mağdur B.N.E. ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü avukatı Sultan Koçyiğit Öztürk katıldı. Sanık M.Y.A. ise duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ifade veren B.N.E, daha önce evden kaçtığını çünkü annesinin eski erkek arkadaşını hazmedemediğini anlatarak, şunları söyledi:

''Sanık da zaten bunu koz olarak kullanıyordu ve bana 'Annen benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Ben bu evde senin için kalıyorum' şeklinde beyanlarda bulunuyordu. Taciz içerikli mesajları vardı. Bu olaylar yaklaşık 4 yıl önce başlamıştı. Ben zaten 2013'te İstanbul'a gelmiştim. Öncesinde babaannemde kalıyordum. Bu olaylar 2013 ile 2014 yılları arasında meydana geldi. Cezalandırılmasını istiyorum. Ben hala annem ve o şahısla aynı evde kalmak zorundayım. Fakat kendisiyle 'merhaba' diyecek bir diyaloğum bile bulunmamaktadır'' dedi.

Duruşmaya katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Sultan Koçyiğit Öztürk, davaya müdahillik talebinde bulundu.

Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Parlakkılıç, mağdureyle sanığın aynı evde kalması nedeniyle sanık M.Y.A'nın ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçundan beraatine karar verilmesini istedi.

Parlakkılıç, sanığın ''zincirleme cinsel istismar'' suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti, avukat Öztürk'ün davaya müdahillik talebinin kabulüne karar vererek, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ertelendi.

HAKİMDEN MAĞDURA NASİHAT

Duruşmanın bitmesinden sonra Mahkeme Başkanı Mithat Çelikel, mağdure B.N.E'ye nasihatlarda bulundu.

Çelikel, mağdureye hitaben ''Senden bir yaş küçük kızım var. Yaşın genç. Sen ayaklarının üzerinde durabilen başarılı bir insan olmalısın. Ayaklarının üzerinde durmayı öğren. Toplumdaki kötü insanlardan koru kendini. Kurda kuşa yem olma. Bundan sonra da kimseye ihtiyacın olmasın. İlla devlet koruması istiyorsan avukatınla devlet desteği için yardım isteyebilirsin'' diye konuştu.

29.5 YILA KADAR HAPİS İSTENİYOR

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Bahçelievler'de annesi ve erkek arkadaşıyla yaşayan B.N.E'nin şikayeti üzerine annesinin sevgilisi M.Y.A. hakkında ''cinsel istismar'', ''cinsel taciz'' ve ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma'' suçlarından 13 yıl 29 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.