Balyoz ve Ergenekon davalarına bakan hakim ve savcıların da oturduğu lojmanın yakınında silahlı bir kişinin yakalanmasının ardından, bir hakimin otomobiline kurşun sıkıldı.

Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturan Yenibosna'daki Bölge İdare Mahkemesinde görevli E.A'nın park halindeki aracına, uzun namlulu silahla ateş edildiği belirlendi.

Hakimden, "Otomobilim Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak'ın aracı ile aynı renk ve modelde. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar" açıklaması geldi.

Türkiye son birkaç gündür hakimlere suikast iddiasıyla çalkalanırken, akşam saatlerinde bir hakimin aracının kurşunlandığı haberi geldi.

Adalet Bakanlığı personelinin bulunduğu Başakşehir Ortaköy Sitesi'nde, Yenibosna'daki Bölge İdare Mahkemesinde görevli E.A, işe gitmek için sitenin otoparkında bulunan park halindeki otomobilinin yanına geldiğinde aracın sağ arka kapısında delik bulunduğunu görerek durumu Başakşehir Polis Merkezine bildirdi.

Olay yeri inceleme ekiplerinin yaptıkları araştırmada aracın sağ kapısında uzun namlulu bir silahtan çıkan mermi çekirdeği bulundu. Kurşunlama olayının gece gerçekleştirilmiş olabileceği belirtilirken, sitede ve otoparkında güvenlik kamerası olmadığı öğrenildi. Bölgedeki MOBESE görüntülerinin incelenmeye alındığı ve olayın geniş çaplı soruşturulduğu bildirildi.

Balyoz davasına bakan hakim ve savcılarla aynı sitede oturduğu belirtilen Hakim E.A da, "Otomobilim Balyoz hakimi Ali Efendi Peksak'ın aracı ile aynı renk ve modelde. Büyük ihtimal benim aracımı Balyoz hakiminin aracı zannedip ateş açtılar" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Hakim Ali Efendi Peksak'ın Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nden başka bir araçla ayrıldığı da kaydedildi.