Hakkari Cezaevi'nde gerginlik

Hakkari Kapalı Cezaevi'nde dün akşam saatlerinde gergin anlar yaşandı. Tartıştıkları gardiyana saldırarak yaralayan bir grup mahkum, koğuştaki eşyaları ateşe vererek yangın çıkardı.

13.02.2013 - 01:52

Hakkari Cezaevi'nde gerginlik

Hakkari Kapalı Ceza ve İnfaz Kurumu'nda dün akşam saatlerinde olaylar çıktı.

İddiaya göre 235 tutuklu ve hükümlünün bulunduğu cezaevinde bir gardiyan ile mahkumlar arasında henüz belirlenemeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Saldırdıkları gardiyanı yaralayan mahkumlar, koğuştaki eşyaları ateşe verdi.

Tartışmanın büyümesi ve diğer koğuşlara sıçramasıyla cezaevine çok sayıda asker, polis ile ambulans ve itfaiye sevk edildi.

Çıkan yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, yaralanan bir gardiyan, ambulansla Hakkari Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olayın ardından cezaevine gelerek tutuklularla görüşen Hakkari Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kaya, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, tutuklularla yapılan görüşmenin ardından olayların kontrol altına alındığını, şu an için herhangi bir olumsuzluğun söz konusu olmadığını belirtti.

Yakınlarının sağlık durumundan endişe eden ve cezaevi önünde toplanan bazı tutuklu aileleri ise olayların kontrol altına alındığı bilgisi üzerine cezaevinden ayrıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...