Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i şehit eden polis tutuklandı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i şehit ettikten sonra yaralı yakalanan Çevik Kuvvet'te görevli polis memuru Nasuh Çulcu tutuklanarak cezaevine konuldu.

Anadolu Ajansı - DHA 14.07.2021 - 17:20 | Son Güncelleme : 14.07.2021 - 20:10

Hakkari Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i şehit eden polis tutuklandı

Hakkari'de görev yapan polis memuru Nasuh Çulcu, 13 Temmuz'da henüz belirlenemeyen bir nedenle İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'i silahla yaralamıştı.

Cevher, kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesi'nde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

Hasan Cevher'i şehit ettikten sonra yaralı yakalanarak gözaltına alınan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu, Hakkari Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Tedavisi bugün tamamlanan Çulcu, adliyeye sevk edildi. Nasuh Çulcu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Hakkari Cezaevi'ne gönderildi.

"GÖNÜL İLİŞKİM VARDI, RAHATSIZLIK VERMEDİM"

Nasuh Çulcu, mahkemede verdiği ifadesinde, emniyette çalışan bir komiseyler gönül ilişkisi yaşadığını ve bu yüzden açığa alındığını söyledi. Çulcu, "Gönül münasebeti yaşadığım kişi amirlerime şikayet etti. Müdür Yardımcısı Hasan Cevher beni yanına çağırarak açığa alındığımı söyledi. Bu sırada bende müdüre gönül ilişkisi yaşadığım kişiye herhangi bir rahatsızlık vermediği belirterek, 'Bu ithamla açığa alınmam onur ve hasiyetimi zedeledi.' dedim" diye konuştu.

Sonrasında Hasan Cevher'in kendisini ensesinden tutarak dışarıya sürüklemeye çalıştığını belirten Çulcu, "Orada bulunan diğer memurlara 'alın bunu karakola götürün' diye talimatlarda bulundu. Bir müddet bekledikten sonra başka bir müdür yanıma geldi. O müdürde bana Hasan müdürün kendisini aradığını ve benim açığa alındığımı söyledi. Bende silahımı çekip, müdürüm sen bu olaya karışma dedikten sonra alt kata indim" dedi.

"ARKASINDAN 3 EL ATEŞ ETTİM"

Daha sonra müdürün yanına giderek 'seni de kendimi de öldüreceğim' dediğini söyleyen Çulcu olay anını, "Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher kaçmaya çalıştı. Kaçarken de bana küfürler etti. Bu esnada bende arkasından 3 el ateş ettim. Sonra ben dışarı çıkarken polis memurları bana silah doğrultu. Ben de silahımı yere indirip, 'ben size sıkmayacağım siz sıkacaksanız sıkın' dedim. Sonra orada bana silah doğrultan bir memur beni bacağımdan vurdu" diye anlattı.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...