Diyarbakır'da, Hatay'ın Dörtyol ilçesindeki olayları protesto etmek amacıyla Ofis semtindeki Büyükşehir Belediyesi Konukevi'nde toplanan grup, valiliğe yürümek istedi.

Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine gruptan bazıları polise ses bombası, taş, molotofkokteyli ve havai fişeklerle saldırdı. Polisin tazyikli su ve biber gazıyla müdahale ettiği grup, Koşuyolu ve Sağlık Ocağı caddelerine doğru kaçtı.

Gösteri yapan grup, AK Parti Bağlar İlçe Başkanlığı binasına molotofkokteyli attı. Binada çıkan yangın, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Ara sokaklara kaçan grup, Bağlar ilçesinde Koşuyolu ve Sağlık Ocağı caddelerine barikat kurarak yolu trafiğe kapattı.

Diyarbakır
Diyarbakır


YÜKSEKOVA DA KARIŞTI
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde BDP tarafından düzenlenen basın açıklamasının ardından yürüyüşe geçen bir grup, polise taş ve molotofkokteyliyle saldırdı.

Alınan bilgiye göre, BDP üyeleri, Hatay'ın Dörtyol ve Bursa'nın İnegöl ilçelerinde yaşanan olayları protesto etmek için Özgürlük Meydanı'nda biraraya geldi.

Buradaki basın açıklamasının ardından Cengiz Topel Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçen bir grup, caddede güvenlik önlemi alan polise taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Caddeye barikat kurarak ateş yakan gruba, polis biber gazı ve basınçlı su ile müdahalede bulundu. Grup, müdahale üzerine ara sokaklara dağıldı.