Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nin Kazan Vadisi'nde güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çatışma çıktı.

İlişkili Haberler


Çatışmada Tankçı Üsteğmen Aykut Köroğlu şehit düştü. Ailesi Bursa'da yaşayan şehit üsteğmenin 6 aylık Neda adında bir kız çocuğu babası olduğu belirtildi.

Üsteğmen Aykut Köroğlu'nun şehit düştüğü haberi bugün saat 13.00'de Bursa Garnizon Komutanlığı'ndan, aralarında doktor ve hemşirelerinde bulunduğu subaylar tarafından, Köroğlu'nun ailesine bildirildi.

Operasyonların yoğun olarak yaşandığı Hakkari bölgesinde sabah saatlerinde Çukurca İlçesi'nin Kazan Vadisi'nde bir grup PKK'lının tespit edilmesini ardından bölgeye operasyon yapıldı.

Özel eğitimli komandoların sabah saatlerinde sevk edildiği bölgede sıcak temasın sağlandığı belirtildi. Çatışmanın hemen ardından Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan da art arda havalanan kobra tipi helikopterlerin PKK'lıların yuvalandığı bölgeleri ateş altına aldığı belirtildi.

Çatışmanın sürdüğü saatlerde Hakkari kent merkezindeki Fatih Kışlasına ise peş peşe helikoplerler indi.

ÖZEL BİRLİKLER KAZAN VADİSİ'NDE
Çukurca'ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kazan Vadisi'ndeki sıcak çatışmaların sürüyor. Buradaki çatışmalara, Jandarma Özel Harekat ile Kayseri ile Bolu Komando Tugayları'ndan gelen özel birliklerin katıldığı belirtildi.

ÇUKURCA'DA KEPENKLER KAPALI
Çukurca Sağlık Ocağı önünde polis ve jandarma ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Bu gelişmeler üzerine Çukurca ilçe merkezinde ise kepenkler kapatıldı. Sabah saatlerinde 2 savaş uçağının da Çukurca İlçesi üzerinden geçerek sınıra doğru gittikleri görüldü. Operasyonlar nedeniyle Kazan Vadisi'ne giriş çıkışlar da yasaklandı.

2 ÖZEL HAREKATÇI YARALANDI
Bu arada, Mardin'in Derik ilçesinde, yola konulan patlayıcının özel harekat polislerini taşıyan akrep aracının geçişi sırasında infilak etmesi sonucu 1'i ağır 2 polis memuru yaralandı.