Hakkari'de rektörlük binasına saldırı

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına yüzleri maskeli kişilerce taş, sopa ve molotofkokteylli saldırı düzenlendi. Saldırı sonrası binanın giriş kısmında çıkan yangın, itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

Anadolu Ajansı 13.11.2013 - 22:43

Hakkari'de rektörlük binasına saldırı

Hakkari Üniversitesi rektörlük binasına yüzü maskeli kişilerce saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Çevre Yolu üzerindeki rektörlük binası önünde bir araya gelen yüzü maskeli bir grup, rektörlüğe taş, sopa ve molotofkokteyli ile saldırdı.

Atılan molotofkokteylilerden dolayı binanın giriş kısmında yangın çıktı. Camları kırarak binaya zarar veren grup, duvarlara "fuhuşa hayır" ve terör örgütünü simgeleyen sloganlar yazdı.

Polisin olay yerine gelmesiyle eylemciler ara sokaklara dağılırken, itfaiye ekibi de binada çıkan yangına müdahalede bulundu.

Hakkari Emniyet Müdürü Tufan Ergüder de olay yerine gelerek rektörlük binasında yetkililerle görüştü.

Üniversite geçtiğimiz günlerde skandal bir iddia ile gündeme gelmişti.

Üniversitede görevli bazı öğretim üyelerinin, ders notu karşılığında kız öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddia edilmişti.

Olayla ilgili başlatılan operasyonda, aralarında Hakkari Üniversitesinde görevli öğretim üyeleri ve öğrencilerin de bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmış, zanlılardan 4'ü emniyetten serbest bırakılırken, 11'i adliyeye sevk edilmişti.

Bu kişilerden 8'i verdikleri ifadenin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Mahkemeye sevk edilen öğretim görevlilerinden İ.Y. tutuklanırken, H.Y. ve R.Y. ise kefaletle serbest bırakıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...