Üvey halasını bıçakla rehin aldı, annesi gelince teslim oldu

Olay yerine gelen annesinin teslim olmaya ikna ettiği şüpheli polis ekiplerince gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı - DHA 20.01.2021 - 03:54 | Son Güncelleme : 20.01.2021 - 04:19

Üvey halasını bıçakla rehin aldı, annesi gelince teslim oldu

Üsküdar'da anne ve babası boşandıktan sonra, annesinin başka biriyle evlenmesini kabullenmeyen bir kişi, üvey halasını ekmek bıçağıyla rehin aldı. 

Olay saat 00.30 sıralarında Cumhuriyet Mahallesi Çankırı Sokak'ta bulunan bir binanın ikinci katında meydana geldi.

İddiaya göre isminin Cesur olduğu öğrenilen kişi, annesinin boşandıktan sonra başka biriyle evlenmesinin ardından psikolojik sıkıntılar yaşamaya başladı.

Annesinin başka biriyle evlenmesini kabullenemeyen şüpheli, üvey halasını ekmek bıçağıyla rehin aldı. Evden gelen bağrışma sesleri üzerine komşular polise haber verdi.

ANNESİ İKNA ETTİ 

Haber verilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri yaşlı kadını rehin alan şüpheliyi uzun süre ikna etmeye çalıştı. Bu sırada itfaiye ve sağlık ekipleri olay yerinde hazır bekledi.

Ancak şüpheli ısrarla annesinin eve gelmesini istedi. Polis ekipleri annesini ekip otosuyla olay yerine getirdi. Annesinin geldiğini gören şüpheli kapıyı açarak teslim oldu.

Gözaltına alınan şüpheli ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Rehin alınan yaşlı kadın ise olay yerine gelen ambulansta sağlık ekipleri tarafından sakinleştirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sayfa Yükleniyor...