Halı sahadaki baltalı ve bıçaklı cinayette ceza belli oldu

Çorum'da iki yıl önce halı sahada çıkan bıçaklı ve baltalı kavgada vatandaşları Mustafa Hazım Mhana'yı öldürdükleri iddiasıyla tutuklu yargılanan 4 Iraklı, 25'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler - DHA 16.03.2022 - 12:33

Halı sahadaki baltalı ve bıçaklı cinayette ceza belli oldu

'da halı sahada baltalı bıçaklı cinayette, 4 sanığa 25'er yıl hapis cezası verildi.

Kale Mahallesi Aşıklar Tepesi Parkı'ndaki halı sahada 13 Kasım 2020'de maç sonrası tartışan Iraklı grup birbirine girmişti.

Balta ve bıçakların kullandığı kavgada Mustafa Hazım Mhana (24), başı ile vücuduna aldığı darbelerle yaralanmış, kaldırıldığı hastanede müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Kavgaya karıştığı tespit edilip, gözaltına alınan Iraklı Ahmet Fadhıl Hussein Alharbı, Hasan Fadhıl Hussein Alharbı, Hassem Cabir Muhammed ve Names Halaf Kaysar, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Sanıklar suçu birbirlerinin üzerine attı. Sanıklar suçu birbirlerinin üzerine attı.

SUÇU BİRBİRLERİNE ATTILAR

Çorum 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan Iraklı 4 sanık, son kez hakim karşısına çıkarıldı. Suçu birbirlerinin üzerine atan sanıklar, pişman olduklarını söyledi.

Olay anını anlatan Names Halaf Kaysar, "Ölen Mustafa, Hasan'ı bıçakladı. Ben de buna müdahale ettim, bıçağı çıkardım. Mustafa üzerime geldi ve elime vurdu. Ben de kendimi korumak amacıyla bıçağı sağa sola savurdum. Bu esnada Mustafa yaralanmış olabilir. Amacım;, kendimi korumaktı. Yaşananlar ile ilgili çok pişmanım" dedi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 4 sanığa da 'kasten öldürmeye iştirak' suçundan 25'er yıl hapis cezası verdi.

Sayfa Yükleniyor...