Turkcell ve İstanbul Halk Ulaşım A.Ş’nin Bahçeşehir ve Beylikdüzü bağlantılı hatlardaki çift katlı halk otobüslerinde sunduğu ücretsiz mobil internet bağlantısı sayesinde günde 15 bin yolcu ‘mobil hayat’ farkıyla yolculuk yapıyor!

76D Taksim-Bahçeşehir, 76-E Taksim- Bahçeşehir expres,145T Taksim-Beylikdüzü ve E-57 Bahçeşehir-Bakırköy güzargâhlarındaki çift katlı özel halk otobüslerini kullanan İstanbullular artık yanlarındaki dizüstü bilgisayarları veya wi-fi bağlantı özellikli akıllı cep telefonlarıyla kablosuz internete ücretsiz bağlanıyorlar.

Söz konusu hatlarda sefer yapan 31 adet çift katlı özel halk otobüsüne Turkcell’in 3G altyapısını kullanan kablosuz modemler yerleştirildi. Adanet’in araç içleri için özel ürettiği modemler 75 yolcu kapasiteli halk otobüslerindeki tüm yolcuların aynı anda internete bağlanmasına imkan veriyor ve yaklaşık 50 kilometrelik hat boyunca yolculara kesintisiz mobil internet sunuluyor.

İlk etapta Bahçeşehir ve Beylikdüzü ile bağlantılı hatlarda başlayan ücretsiz mobil internet uygulamasının önümüzdeki dönemde diğer güzergahlarda da yaygınlaştırılması hedefleniyor.