Haluk Levent serbest

İstanbul'da düzenlenen çete operasyonunda 11 kişi ile birlikte gözaltına alınan ve tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edilen şarkıcı Haluk Levent serbest bırakıldı.

16.04.2010 - 10:26

İstanbul'da ''Yağma'', ''Tehdit'' ve ''Çek-senet tahsilatı'' olaylarına ilişkin bir suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 17 kişinden, şarkıcı Haluk Levent'in de aralarında bulunduğu 12'si, tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'nde bulunan adli tabilikte sağlık kontrolünden geçirilen 17 kişi, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulandı.

Savcı Berk, Haluk Levent'in de aralarında bulunduğu 12 kişiyi tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk etti. Berk, diğer 5 kişiyi ise serbest bıraktı.

Gece yarısından sonra, şarkıcı Haluk Levent'in de mahkeme tarafından serbest bırakıldığı belirtildi.
''Yağma'', ''tehdit'' ve ''örgüt faaliyeti çerçevesinde tefecilik'' olaylarına karıştığı öne sürülen suç örgütünün gerçekleştirdiği eylemler de belirlendi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'un bazı ilçelerinde ''yağma'', ''yağma amaçlı tehdit'', ''darp'' ve ''örgüt faaliyeti çerçevesinde tefecilik'' gibi birçok olaya karıştığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda, örgüt lideri olduğu öne sürülen S.A. ile şarkıcı Haluk Levent'in de aralarında bulunduğu 17 kişinin gözaltına alınarak adliyeye sevk edildiği hatırlatıldı.

Söz konusu örgütün, İstanbul'da bir kişinin alacaklılarının tehdit edilmesi, Şişli'de bir kişinin yağma amaçlı tehdit ve darp edilmesi, Fatih'te bir kişinin tehdit edilmesi, senetlerinin yağmalanması ve bu senetlerin Üsküdar ve Kadıköy'de tahsil edilmesine çalışılması, Bağcılar'da senetleri yağmalanan bir kişiye çalıntı ve sahte çek verilmesi, Fatih'te bir kişinin yağma amaçlı tehdit edilmesi, Kağıthane'de bir kişinin çek ve senetlerinin yağmalanması ve Bağcılar'da bir kişinin senetlerinin yağmalanması olaylarına karıştığı kaydedildi.

Açıklamada, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, değişik çap ve markalarda ruhsatsız tabancalar ve bu tabancalara ait çok miktarda mermi ile 364 adet çek, senet, tapu ve fotokopilerinin ele geçirildiği bildirildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...