Hamama kumar baskını

Mersin'de 10 kişi, corona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olan bir hamamda kumar oynarken yakalandı. Bu kişilere toplam 47 bin 670 lira idari para cezası kesildi.

Haberler - DHA 27.03.2020 - 06:40

Hamama kumar baskını

Dünyayı ve 'yi etkisi altına alan yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle yurt genelinde birçok işletme geçici süreliğine kapatıldı.

'in Tarsus ilçesi Caminur Mahallesi'ndeki hamamın sahibi A.S. de tedbirler gereği işletmesini kapatıp Ankara'ya gitti. İddiaya göre bu durumu fırsat bilen M.G. isimli çalışan, hamamın salonunu kumarhaneye çevirdi.

Hamamda kumar oynatıldığı bilgisine ulaşan Tarsus İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, söz konusu işletmeye baskın yaptı. Polisin baskınında 10 kişi kumar oynarken suçüstü yakalandı.

CEZA YAĞDI

Bu kişilere, 5326 sayılı Kabahatler Kanunun 34'üncü Maddesi gereği kumar oynamak, 32'inci Madde'deki emre aykırı davranış,1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci Madde'ki yazılı yasaklara aykırı hareket etme suçlarından 4 bin 767'şer TL, toplamda da 47 bin 670 TL idari para cezası kesildi. Ayrıca gözaltına alınan M.G.'ye kumar oynamak için yer temin etmekten adli işlem başlatıldığı belirtildi. 

DOKTOR ÇİFT ÇOCUKLARIYLA BÖYLE GÖRÜŞÜYOR

Sayfa Yükleniyor...