Hamile kadın 9 bilezik için öldürüldü

Nevşehir'de mezarlıkta bir kadın cesedi bulundu...

04.02.2011 - 11:18

Nevşehir'de mezarlık yakınında bulunan kadını bileziklerini almak için öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan şüphelinin, olayı duyan kadının annesini de öldürdüğünü söylediği öğrenildi.       

Önceki gün Nar beldesindeki mezarlıkta bir kadının cesedini bulan Nevşehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, cesedin 5 aylık hamile olduğu belirlenen Telli Divanlıoğlu'na (34) ait olduğunu tespit etti.        

Olayla ilgili soruşturmayı genişleten polis ekipleri, gece saatlerinde Nar beldesindeki bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda, öldürülen kadınla birlikte yaşayan Murat T. (38) yakalandı.       

Murat T'nin emniyetteki sorgusunda, Divanlıoğlu ile beraber yaşadıklarını ve 9 adet bileziğini almak için öldürdüğünü söylediği ve olayı bilen Divanlıoğlu'nun annesi Gülnaz Karaca'yı (66)'da öldürdükten sonra cesedini 2000 Evler Mahallesindeki bir bağ evinde sakladığını itiraf ettiği öğrenildi.        

Bunun üzerine söz konusu adrese giden polis ekipleri, Karaca'nın cesedini buldu. Ceset, incelemelerin ardından morga kaldırıldı.        

Murat T'nin emniyetteki sorgusu sürüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...