‘Hamileyim dedim ama vurmaya devam etti’

Cumartesi günü başbakanı protesto göstesinde polisinsert müdahalesi nedeniyle karnındaki bebeği kaybeden 19 yaşındaki E. Ö. yaşadıklarını NTV’ye anlattı.

NTV Haber 08.12.2010 - 16:43

‘Hamileyim dedim ama vurmaya devam etti’

Geçtiğimiz Cumartesi günü Başbakan’ın rektörlerle buluşması öğrenciler tarafından protesto edilmişti. Polisin öğrencilere sert müdahalesi ve bu müdahale sırasında 19 yaşındaki bir öğrencinin karnındaki bebeği kaybetmesi, konuyu gündemin ilk sıralarına taşıdı.

Hastanede tedavi gören E.Ö neler yaşadiğini NTV ile paylaştı. E. Ö. Yaşananları şöyle anlattı.

"Bir öğrenciye beş polis düşecek kadar kalabalıktılar. Bizi soldan çevrelemeye kalktılar. Ben durumumu bildiğim için başta ilerlemeye çalıştım ama iş işten geçmişti.

‘HAMİLEYİM DEDİM AMA VURMAYA DEVAM ETTİ’
O arada biber gazı sıkmaya başladılar ve biz oradan uzaklaşmaya çalıştık. Ben bununla yetinirler diye düşünüyordum ama peşimizden koşmaya başladılar. Bir polis beni yakaladı, karnımdan bir darbe aldım. Ne şekilde tam hatırlamıyorum, polisi ittim ve hamile olduğumu söyledim ama vurmaya devam etti.

Daha sonra hastaneye gittik ama polis bizi hastanenin bahçesine sokmadı. Taksici durumumu biliyordu. Taksiyi hastanenin bahçesine sokmak istedi, polislerle tartıştı. Ama içeride polis otosu varmış, bizi sokmak istemediler içeriye."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...