Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve "Asrın Güreşçisi" unvanlı olimpiyat şampiyonu eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya, dün hayatını kaybeden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun İstanbul Fatih Camisi'nde kılınacak cenaze namazı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Yerlikaya, "Yüzyılın sporcusu" olarak nitelendirilen, "Cep Herkülü" lakaplı Süleymanoğlu'nu karaciğer nakli olduğu zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ziyaret ettiklerini hatırlattı.

Naim Süleymanoğlu'nun vefatı nedeniyle üzgün olduklarını aktaran Yerlikaya, "Son ziyarete Cumhurbaşkanımız ile katılma imkanım oldu. Kendisiyle güzel anılarımız oldu. Cumhurbaşkanımıza 'Efendim sizi çok seviyorum. Spora çok hizmet ediyorsunuz, çok katkınız var. Devletimi ve milletimi çok seviyorum. Milletimize hizmet etmekten de gurur duyuyorum' demişti. Efsaneydi. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Büyük insandı. Kalplerde yaşayacak. Allah taksiratını affetsin. Her nefis ölümü tadacak. Milletimizin ve spor camiamızın başı sağ olsun" diye konuştu.

Hamza Yerlikaya, 2009'daki tedavi sürecinde Süleymanoğlu ve ailesinin yanında olduğunu da belirterek, "Spora hizmet etmek istiyordu. Spora, camiamıza ve dünya halterine hizmet etmek istediğini sürekli söylerdi. Kendisiyle sürekli konuşurduk" ifadelerini kullandı.