Hamzaçebi’den Erdoğan’a destek

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Başbakan Erdoğan'ın yapımına emek ve destek verdiği Türk Telekom Arena'nın açılışında ''Teşekkür beklerken protesto ile karşılaşmasının hoş olmadığını'' belirtti.

Anadolu Ajansı 17.01.2011 - 13:25

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türk Telekom Arena stadının açılışında karşılaştığı ''tribün protestosu'' ile ilgili psikolojisini anladığını ifade etti.

Hamzaçebi, ''Kendisinin ve TOKİ'nin yapımına emek ve destek verdiği bir stadın açılışında teşekkür beklerken protesto ile karşılaşması şüphesiz hoş olmadı. Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir. Seyirciye kızmak doğru değil. Veya seyirciye kızıp kulübe kızmak doğru değil'' diye konuştu.

Erdoğan'ın ''O statta Galatasaray'ın bir Allah kuruşu yoktur'' dediğini anımsatan Hamzaçebi, şu görüşleri dile getirdi:

''Cümle, doğruyu yansıtmıyor. Galatasaray yaklaşık 30 yıl süreyle kullanım hakkına sahip olduğu Ali Sami Yen Stadını yeni stadın yapımı karşılığında TOKİ'ye devretmiştir. TOKİ, Ali Sami Yen'in arazisini 475 milyon TL'ye satmıştır. Yani, Türk Telekom Arena'nın yapımı nedeniyle Galatasaray'ın TOKİ'ye, dolaylı olarak da Hazine'ye yapmış olduğu 475 milyon TL'lik bir katkı vardır.

Bu, görmezlikten gelinemez. Eğer 'yeni statta Galatarasay'ın hiç parası yoktur, tamamı devletin olanakları ile yapılmıştır' denilirse o zaman bu olanağı bütün spor kulüplerine tanımak gerekir.''

Stadın yapımına verdiği destek nedeniyle Başbakan Erdoğan ve TOKİ'ye teşekkür eden Hamzaçebi, ''Bu desteğin diğer spor kulüplerine yaygınlaşmasını diliyorum'' dedi.

KILIÇDAROĞLU SANAL ORTAMDA KONUŞTU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter"da yazdığı mesajda "Protesto edildi diye halkın parasıyla yapılan stadyumu Galatasaray'a vermeme tehdidi, Başbakan'ın ruh halini gösteriyor" demişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...