"Hangi gerekçelere sığınırsa sığınsın terörü lanetliyoruz"

Başbakan Yardımcısı Yılmaz, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "Kim, kime karşı, nerede yaparsa yapsın, hangi gerekçelere sığınırsa sığınsın terörü lanetliyoruz" dedi.

Yılmaz.jpg

G20 Liderler Zirvesi kapsamında, küresel çalışan kesimi temsil eden L20 tarafından düzenlenen konferans öncesi katılımcılar, Paris'teki terör saldırılarında yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, konferansta yaptığı konuşmada, Paris'teki terör saldırılarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kim, kime karşı, nerede yaparsa yapsın, hangi gerekçelere sığınırsa sığınsın terörü lanetliyoruz. Terörden çok çekmiş bir ülke olarak teröre karşı uluslararası iş birliğinin önemine dikkat çekmek istiyorum. Bu eylemleri yapanlara karşı birlik beraberlik içinde, güç birliği içinde mücadele etmemiz gerekiyor.

Bu terör eylemlerini yapanlar bir amaçla hareket ediyorlar. Bunların elde etmeye çalıştığı bir sonuç var. Bunu da çok iyi anlayıp tam tersine hareket etmemiz gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Yapılan eylemlerin değişik kültürleri, inançları birbirinden uzaklaştırmaması aksine daha da yakınlaştırması gerekir. Sadece ülke içinde değil, küresel düzeyde değişik medeniyetlerin, inançların, kültürlerin dayanışma içinde terörle mücadele etmesi gerekir. Terörün kültürel çatışmalara zemin hazırlama çabasına da bu şekilde karşı koymamız gerekir."

Sayfa Yükleniyor...