Hangi yollar kapalı?

İstanbul’da 32 yıl sonra Taksim’de kutlanacak 1 Mayıs nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak.

Haberler 30.04.2010 - 22:14

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Şişli Camisi önünde toplanacak grup, Halaskargazi ve Cumhuriyet caddeleri istikametinden Taksim Meydanı'na girecek ve bu grup için arama noktası, TRT binası ile Divan Kavşağı arasındaki otobüs duraklarının bulunduğu yere kurulacak.


Şişhane'de toplanacak grup, Refik Saydam ve Tarlabaşı caddeleri istikametinden Taksim Meydanı'na girecek, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde aramadan geçirilerek alana ulaşacak.

Dolmabahçe'de toplanacak grup da İnönü Caddesi ve Gümüşsuyu istikametinden Taksim Meydanı'na girecek.

Söz konusu grup Gümüşsuyu Parkı önü ile Kültür Sokağı çıkmazı arasında oluşturulacak noktalarda aramadan geçirilecek.

Sıraselviler ve İstiklal caddeleri ile Kazancı Yokuşu istikametinden Taksim Alanı'na gösteri amaçlı girişlere kesinlikle izin verilmeyecek.

İl dışından ve çevre ilçelerden araçlarıyla gelecek katılımcılar araçlarını Mecidiyeköy, Şişhane, Tarlabaşı Bulvarı üzeri ve İnönü Stadyumu çevresine park etmek suretiyle kortejlerini bu bölgelerde oluşturacak.

KAPALI YOLLAR VE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR
Saat 08.00'den itibaren Mecidiyeköy Metro'dan başlayarak Halaskargazi ve Cumhuriyet caddeleri, Taksim Alanı'na girişe kadar olan güzergah araç trafiğine kapatılırken, alternatif güzergah olarak E-5 Karayolu ile Piyalepaşa Bulvarı, Fişekhane Deresi Caddesi-Kasımpaşa belirlendi.

Fatih Unkapanı Köprüsü'nden, Tarlabaşı Bulvarı'nı takiben Taksim Alanı'na kadar olan güzergah trafiğe kapatılacak.

Buna alternatif olarak, Atatürk Bulvarı'ndan Unkapanı Köprüsü'ne girmeden Ragıp Gümüşpala Caddesi'ni takiben Galata Köprüsü üzerinden Kemaraltı Caddesi'nden Beşiktaş'a gidilebilecek.

Atatürk Havalimanı'na gitmek isteyen sürücüler Bakırköy sahil yolunu kullanabilecek, Eyüp'e gitmek isteyenler ise Atatürk Köprüsü'ne girmeden sağdan Kadir Has Caddesi'ni kullanacak.

Dolmabahçe önü ve İnönü Stadyumu'nun bulunduğu yerden İnönü Caddesi'ni takiben Taksim Alanı'na kadar olan güzergah araç trafiğine kapatılacak. Alternatif olarak Beşiktaş-Karaköy-Eminönü-Sahil Yolu istikameti kullanılabilecek.

Osmanbey'den, Taksim arası, metro başta olmak üzere Taksim Meydanı'na çıkan ve yukarıda belirtilen toplanma ve yürüyüş güzergahlarında tramvay, füniküler sistem, tarihi tramvay ve benzeri araçlar çalışmayacak.

Hastaneler, alışveriş merkezleri ve benzeri yerlerin çalışmalarıyla ilgili olarak herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyecek. Köprü geçişleri ile deniz ulaşımında herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için gerekli önlemler alınarak, vatandaşların kullanımı için Beşiktaş-Eminönü-Sahil Bulvarı'nın trafiğe açık olması sağlanacak.

Sayfa Yükleniyor...