İrlandalı rock grubu U2, Türkiye'deki faili meçhulleri dünya gündemine taşımak için, 'Pop' isimli albümünün kapağına 'Fehmi Tosun'u hatırlayın' yazmıştı.

İlişkili Haberler


6 Eylül akşamı İstanbul'da U2'yu izleyen 60 bin kişi içinde Bono'nun özel bir konuğu vardı. 15 yıl önce evinin önünden kaçırılan Fehmi Tosun'un eşi Hanım Tosun.

'Pop' isimli albümüne 'Fehmi Tosun'u hatırlayın' diye not düşen U2'ya teşekkür etmek için gelmişti konsere. Tosun'un eşi, duygularını ve yaşananları ilk kez NTV'yle paylaştı.

''Buradaki yetkililer körken, sağırken, hiçbir şey bilmezken, bir yabancı İrlanda'dan bizim sesimizi duydu. Böyle birşey yapması gerçekten onur verici.''

Hanım Tosun konser öncesi kuliste U2'nun solisti Bono ile bir araya gelerek teşekkür etti.

''Ben, 'Size yıllardır teşekkür etmek istiyordum, bir fırsatımız olmadı' dedim. O da, 'Biz de Fehmi'yi dile getirmeye devam edeceğiz ve bu akşam sahnede de dile getireceğiz. Biz de senden dua bekliyoruz' dedi.

Hanım Tosun, U2'ya şal hediye etti. Grubun solisti Bono ise söz verdiği gibi sahnede ''Fehmi Tosun'u unutmayın'' diyerek, ''Mother of Disappeared/ Kayıpların Annesi'' isimli şarkıyı söyledi.

Hanım Tosun'un Başbakan Erdoğan'a da bir çağrısı vardı.

''Yıllar geçti, artık umudumuzu kesmişiz, bunu biliyoruz. Fakat ben yalnız değilim. Kayıp yakını binlerce insan benim gibi bir mezarı ziyaret edip bir çiçek bırakmak ister. Yani ben de onu çok istiyorum.''