Hanlar ve fabrikalar AVM oluyor

Samsun'da tarihi tütün fabrikası, Mecidiyeköy'de likör fabrikası, Avcılar'da İnşa iplik fabrikası, Merter'de Vakko'nun fabrikası, Yenibosna'daki Altınyıldız fabrikası, Levent'teki Roche ile Fako ilaç fabrikaları, İkitelli'de Edip İplik fabrikası gibi bir çok tesis, AVM projelerine dönüştü.

10.08.2011 - 14:46

Hanlar ve fabrikalar AVM oluyor

Niteliğini yitirmiş hanlar ve fabrikalar alışveriş merkezine dönüşüyor. İzmir'de satışa çıkan 120 yıllık tarihi han binası otel ve AVM yapılacak. Gülsan da Meysu'nun fabrikasından sonra Meybuz'un arazisini de AVM'ye dönüştürüyor.

GÜLSAN'DAN MEYBUZ'UN ARAZİSİNE AVM
Gülsan, ilk AVM'si Meysu Outlet'i, Meysu'nun eski fabrikasını dönüştürerek gerçekleştirdi. Gülsan ikinci alışveriş merkezini özelleştirmeden aldığı 11 bin metrekarelik Meybuz arazisine yapacak.

Bugün'ün haberine göre; şirketin gayrimenkul sektörüne yaptığı yatırım tutarı 40 milyon liranın üzerine çıkmış durumda.

Öte yandan İzmir Gaziemir'de yapımına Rönesans GYO tarafından iki yıl önce başlanan Optimum AVM'nin inşaatı mühürlendi. Gaziemir Belediyesi, projedeki yüksekliği aştığı ve bazı kaçak yapıları olduğu gerekçesiyle 200 bin lira para cezası kesti ve inşaatı durdurdu.

ARAP HANI'DA BUTİK OTEL VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ OLACAK
İzmir'de yer alan Arap Hanı, 60 milyon liraya satışa çıkarıldı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki 120 yıllık geçmişe sahip tuhafiyecilerin faaliyet gösterdiği Arap Hanı, 3 bin 200 metrekarelik alana kurulu. Handa  butik otel ve alışveriş merkezi kurulmasına izin verilecek.

150 dükkanın yer aldığı han için İstanbul ve Diyarbakır'da gayrimenkul şirketlerinin teklif verdiği belirtildi.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...