İstanbul'da, çekiliş için sergilenmek üzere bir AVM önüne getirilen otomobil, yerini konması için beklerken çalınmasından 6 ay sonra bulundu. Araçta yakalanan ve daha önceden çok sayıda sabıkası bulunan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Beylikdüzü’nde 6 ay önce meydana gelen olayda bir alış veriş merkezinde sergilenmek üzere getirilen son model lüks araç, yerine yerleştirilmek için kapıda beklerken kimliği meçhul bir kişi tarafından çalınmıştı. Henüz plaka bile takılı olmayan otomobil, bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucu bulunamamıştı.

Yurt çapında dün akşam düzenlenen “Türkiye Huzur” adı verilen polis uygulaması sırasında, polis ekipleri Fatih’te şüphe üzerine bir otomobil durdurdu. Aracın üzerindeki plakanın sahte olduğunun tespit edilmesi üzerine polis aracı kullanan Murat Ç. (44)’yi gözaltına aldı. Yapılan kontroller sırasında aracın geçtiğimiz ekim ayında alışveriş merkezinden çalınan otomobil olduğu ortaya çıktı.

SUÇMALARI KABUL ETMEDİ

Oto hırsızlık büro amirliğinde sorgulanan şüpheli Murat Ç. otomobili çaldığı yönündeki iddiaları kabul etmedi. Şüphelinin aracı bir arkadaşından aldığını söylediği öğrenildi.

Yapılan soruşturmada şüphelinin benzer suçlardan çok sayıda polise geliş kaydı bulunduğu, çeşitli suçlardan 10 yıl cezaevinde yattıktan sonra 6 ay önce tahliye olduğu öğrenildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.