Harem Otogarı Ataşehir'e taşınıyor

1970'te faaliyete geçen Harem Otogarı Ataşehir'e taşınıyor. 2017 yılında tamamlanması beklenen yeni otogarı İSPARK işletecek.

ntv.com.tr 20.04.2015 - 08:38

Harem Otogarı Ataşehir'e taşınıyor
Ataşehir'e yapılacak ve 2017'de bitmesi planlanan yeni otogarın maketi.

İstanbul Anadolu yakasının tarihi Harem Otogarı taşınıyor.

1970'ten bu yana hizmet veren otogar, Ataşehir'de daha moodern şekilde hizmet verecek.

DOKUZ ADET CEP OTOGARI Alibeyköy ve Ataşehir’in ardından Avrupa yakasında Esenler, Sefaköy, Bahçeşehir Silivri (iki adet); Anadolu yakasında ise Kavacık, İMES, Ataşehir ve Pendik'te cep otogarları yapılması planlanıyor

2017 yılında açılması planlanan ‘Cep Otogarı’ ile artık Anadolu yakasının şehirlerarası yolcu trafiği Ataşehir'den başlayacak. Otogarın işletmesini İSPARK yapacak.

10 BİN OTOBÜS SEFERİ YAPILACAK
Akşam gazetesinden Burçin Göktan'ın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulacak yeni tesisle günde 10 bin otobüs seferi yapılırken, 250 bin yolcuya da hizmet verilmesi hedefleniyor. Yeni otogar ile yılda yaklaşık 50 milyon yolcuya hizmet verilmesi de planlanıyor.

İSTANBUL NEFES ALACAK
Harem Otogarı’nın şehir içinde kalması ve çevre yollarına uzaklığı bölge trafiğini de olumsuz etkiliyor. Özellikle Üsküdar Sahil şeridi ve Kadıköy hattı trafik yoğunluğu yaşıyor. Otogar’ın Ataşehir’e taşınmasıyla bölge de rahatlamış olacak. Anadolu ve Avrupa yakasında yaşanan yoğunluğu azaltacak. Ayrıca firmaların farklı noktalarda bulunan ofisleri de tek çatı altında toplanarak dağınıklığın önüne geçilecek.

Sayfa Yükleniyor...