Hasta ziyareti 30 kişiyi hasta etti

Kocaeli Gölcük'te corona virüse yakalanan 90 yaşındaki H.E.'ye hasta ziyaretine giden aynı aileden 30 kişinin testi pozitif çıktı. Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, yaşanan olayı örnek göstererek uyarılarda bulundu.

DHA 04.02.2021 - 10:14

Hasta ziyareti 30 kişiyi hasta etti

Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Ulaşlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde 90 yaşındaki H.E. corona virüse yakalandı. Bir süre hastanede tedavi gören H.E., durumunda iyileşme olunca tedavisine evde devam edilmek üzere taburcu edildi.

H.E.'nin evde devam eden tedavisi sırasında hasta ziyaretine gelen 30 akrabasında corona virüs tespit edildi.

Farklı adreslerde oturan 30 akraba testlerinin pozitif çıkmasının ardından karantinaya alındı.

"SORUMLU DAVRANMAZSAK TEDBİRLER BOŞA ÇIKAR"

Yaşanan olayı örnek gösteren Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, şöyle konuştu:

''Taziye ve hastaneden çıkan kişilere yapılan geçmiş olsun ziyaretleri var. Öyle bir örnek bugün geldi. Bir yaşlı büyüğümüze, ziyarete giden bütün aile fertlerinden 30’un üzerindeki kişinin corona virüs testleri maalesef pozitif çıktı. Dolayısıyla, bu alınan önlemlerin etkili olması için kesinlikle önlemlere dikkat etmeliyiz. En azından bu süreçte, kendi çekirdek ailemizden başka kimseyle görüşmemeliyiz. İletişim araçlarımızla görüşmeliyiz. Sevgimizi ya da hasretimizi başka türlü gösterebiliriz. Okullar kapalı, kafeler kapalı, restoranlar kapalı, hafta sonu sokağa çıkma yasağı var, gece belli bir saatten sonra sokağa çıkma yasağı var. Eğer biz gündüzleri sorumlu şekilde davranmazsak bu tedbirlerin büyük oranda boşa çıkacağını üzülerek görmekteyiz. Onun için kesinlikle maske, mesafe ve hijyen konularına dikkat etmeliyiz.''

VİDEO: SOKAKTA MASKESİZ VE SOSYAL MESAFESİZ DÜĞÜN EĞLENCESİ

Sayfa Yükleniyor...