Hastaneye getirilen Suriyeli'nin cebinden el bombası çıktı

Hatay'da yaralanarak hastaneye getirilen bir Suriyeli'nin cebinden düşen el bombası sağlık görevlileri arasında paniğe neden oldu.

DHA 18.02.2015 - 16:50

Hastaneye getirilen Suriyeli'nin cebinden el bombası çıktı

Hatay'da Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen Suriyeli yaralının çebinden el bombası düşmesi paniğe neden oldu.

Dün öğle saatlerinde Suriye'nin Halep kentindeki çatışmalarda yaralanan 22 yaşındaki Abu Bilal, Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan ambulansla alınarak Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Başından yaralanan ve durumu ağır olan Bilal, ilk müdahalesinin ardından Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Ambulanstan indirilip hastanenin acil servisi girişinde sedyeye taşınan Suriyeli hastanın cebinden el bombası düştü. Bombayı gören doktor ve sağlık çalışanları büyük korku ve panik yaşadı. 

Şans eseri patlamayan bomba, İl Emniyet Müdürlüğü'nün bomba imha uzmanı ekipleri tarafından alınarak incelenmek üzere emniyete götürüldü.

OLAY MECLİS'E TAŞINDI

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu da konuyu TBMM'ye taşıyarak İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Ediboğlu, önergesinde Bakan Ala'nın konu hakkında açıklama yapmasını istedi, bugüne kadar Suriye'de çatışmada yaralanması sonrası Türkiye'ye getirilenlerin sayısını sordu.

Sayfa Yükleniyor...