Hastanede doktora oraklı saldırı

Rize Devlet Hastanesi'nde bir kişi, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu'na orakla saldırarak kolundan yaraladı. Gözaltına alınan saldırgan, elektronik kelepçe takılarak, konutu terk etmeme şartıyla adli kontrolle serbest bırakıldı.

İHA - DHA 08.02.2021 - 17:51

Hastanede doktora oraklı saldırı

Rize Devlet Hastanesi’nde bugün saat 11.00 sularında kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi, hastanenin Psikiyatri bölümünde görev yapan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Meltem Puşuroğlu’nun odasına girdi.

Doktorla tartışan kişi yanında çanta içerisine saklayarak getirdiği ot kesmeye yarayan orak ile Puşuroğlu’na saldırarak odadan çıktı.

Olay sonrası hastaneden kaçmaya çalışan şahıs, güvenlik görevlileri tarafından yakalanarak polise teslim edildi.

Saldırıya uğrayan doktor ise aynı hastanenin acil servisinde tedavi altına alındı.

Saldırganın Rize İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgusunun sürdüğü öğrenilirken, doktor Meltem Puşuroğlu’nun sağlık durumunun ciddi olmadığı, kolundan yaralandığı öğrenildi.

''CANIM SIKKINDI, BİRİNE SALDIRMAK İSTEDİM''

Psikolojik sorunları olduğunu anlatan saldırgan, ifadesinde doktoru daha önce hiç görmediğini belirterek, “Canım çok sıkkındı, bazı olayları çok takıyordum. Birine saldırmayı kafaya koydum, doktorla hastanın baş başa kalabildiği tek ortam psikiyatri olduğu için randevuyu oradan aldım. Doktor odasına girince hiçbir tartışma olmadan direkt sakladığım orağı çıkarıp saldırdım'' dedi.

''KESİCİ ALETİ ÇIKARTARAK SAVURDU''

Yaşadıklarını anlatan doktor ise, ''Randevusu gelen hastaydı. İçeri çağırdım. Bir anda içeri girdi ‘buyurun şikâyetiniz nedir’ dedim. Belinden kesici aleti çıkartarak bana savurdu. Sonrada çıktı gitti. Aramızda hiç konuşma bile geçmedi. Yaralandım. Durumum iyi evimdeyim, dinleniyorum. Şahıs yakalanmış ona da üzüldüm; eşi 4 çocuğu varmış. Yaptığı normal değil. Rize’de 10 yıldır görev yapıyorum'' dedi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KINAMA

Bu arada yazılı açıklama yapan Rize İl Sağlık Müdürlüğü yaşanan saldırıyı kınadı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

''Rize Devlet Hastanesi'nde görev yapan değerli hekimimiz Ruh Sağlığı Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Puşuroğlu’na yönelik yapılan menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Hastasına yardımcı olabilmek, acısını dindirmek, yarasına merhem olabilmek dışında hiçbir amacı olmayan bu uğurda zorluk, sıkıntı gözetmeksizin geceli gündüzlü, can siperhane gayret gösteren fedakar hekimimize görevi başında her ne amaçla olursa olsun, nasıl bir bozuk düşünce ile beslenirse beslensin yapılan alçak saldırıyı şiddetle kınıyor, kendisine tüm sağlık camiası ve hizmet etmekten onur duyduğumuz halkımız adına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.''

ELEKTRONİK KELEPÇEYLE EV HAPSİ

Gözaltına alınan saldırgan, polis merkezinde tamamlanan sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Şüpheli, çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince elektronik kelepçe takılarak, konutu terk etmeme şartıyla adli kontrolle serbest bırakıldı.

VİDEO: MASKE UYARISI YAPAN DOKTORA SALDIRI

Sayfa Yükleniyor...