Hastanede yanarak öldü

Adana Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde çıkan yangında 37 yaşındaki Kerim Kaya isimli hasta yanarak hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı - DHA 09.07.2017 - 23:32

Hastanede yanarak öldü

Adana'nın Çukurova ilçesi Belediye Evleri mahallesindeki Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nin tek kişilik hasta odasında henüz bilinmeyen nedenle çıktı.

Odadan dumanların yükseldiğini fark eden hastane görevlileri, itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Olay yerine sevk edilen itfaiye erlerinin söndürdüğü yangında odada kalan Kerim Kaya isimli hastanın yanarak öldüğü belirlendi.

Kaya'nın cesedi, polis ekiplerinin incelemesinin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı. Polis, olayla iligili soruşturmaya devam ediyor.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Adana Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, hastane personelinin saat 19.10 sıralarında "6. Erkek Servisi"nde bir odadan duman çıktığını fark ettiği, bunun üzerine "Hastane Afet Planı" kapsamında hastaların ivedi bir şekilde tahliye edildiği ve yangına da müdahaleye başlandığı belirtildi.

İtfaiyeye ivedi olarak ihbarda bulunulduğu bildirilen açıklamada, ekiplerin 5 dakika içerisinde hastaneye intikal ettiği aktarıldı.

Yangının itfaiye tarafından kısa zamanda söndürüldüğü vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Yangının söndürülmesinden hemen sonra hastane binamızda ve hastalarımız ile ilgili yapılan inceleme neticesinde "bipolar bozukluk" tanısıyla 07.07.2017 tarihinde hastaneye yatırılmış olan K.K. isimli erkek hasta, yangının çıktığının düşünüldüğü 6. Erkek Servisi'ndeki bir odada, hayatını kaybetmiş şekilde bulunmuştur. İlk bulgular hastanın yangına bağlı olarak exitus olduğunu göstermekle birlikte, aynı serviste yatan 35 hasta hiçbir zarar görmeden ivedi bir şekilde tahliyesi gerçekleştirilerek farklı servislere yerleştirilmiştir. 

Olayla ilgili Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli tahkikat, Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği tarafından ise idari soruşturma başlatılmıştır."

Açıklamada, konunun yakından takip edildiği ve neticesinin kamuoyuyla paylaşılacağı da kaydedildi. 

Sayfa Yükleniyor...