Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çıkan yangın korkuttu.

B bloktaki Kadın Doğum ve Çocuk polikliniklerinin bulunduğu kısmın 3. katındaki bilişim odasında başlayan yangının ardından hastane görevlileri, bölümdeki çocuk ve kadınların dışarıya çıkmasını sağlayarak binayı boşalttı.

Kuvözde bulunan bebekler de doktor ve güvenlik görevlileri tarafından tahliye edilerek hastaneye ait diğer binalara götürüldü.İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürdü.

İtfaiye ekiplerinin yangından dolayı oluşan dumanı tahliyesinin ardından dışarı çıkartılan hastalar ve refakatçileri tekrar binaya alındı.

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinin B Blok Kadın Doğum ve Çocuk Bölümü 3. Kat Eğitim Görevlisi odasında ufak çaplı yangın meydana geldiği belirtildi.

Hastane yetkililerinin en kısa süre içinde itfaiye ekiplerine haber vererek, hastaları hızla tahliye ettiği ifade edilen açıklamada, yangının büyümeden hastane personeli ve itfaiye ekiplerince söndürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, dumanın tahliye edildikten sonra hastaların odalarına yerleştirildiği ve hastaların hiçbirinde sağlık problemi yaşanmadığı kaydedildi.