Hastanedeki mahkum odasında yangın

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde mahkumların tutulduğu odada çıkan yangında, 2 jandarma eri ile 1 mahkum dumandan etkilendi.

Anadolu Ajansı 10.02.2013 - 23:25

Hastanedeki mahkum odasında yangın

Hastanenin acil servisinde, Silivri Cezaevi'nden tedavi için getirilen mahkumların tutulduğu odada henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Acil servisteki hastalar ve odadaki mahkumlar dışarı çıkarılırken, durum itfaiyeye bildirildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangın, büyümeden söndürüldü.

Yangında dumandan etkilenen 2 jandarma eri ile 1 mahkuma sağlık ekiplerince müdahale edildi. Dumandan etkilenenlerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.


Konuya ilişkin, Kamu Hastaneleri Birliği Beyoğlu Bölgesi Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yangının çok kısa bir sürede kontrol altına alındığı ve herhangi bir yaralanma, can ve mal kaybı olmadan söndürüldüğü bildirildi.

Açıklamada, acil serviste tedavi gören hastaların dumandan etkilenmemesi için hastanenin başka bir alanına naklinin gerçekleştirildiği ve acil servisin yangından kısa süre sonra hizmet vermeye devam ettiği kaydedildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...