Kulak rahatsızlığı nedeniyle Hacettepe Hastanesi'nde tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan ilk hastane fotoğrafını yayınladı.

Sağlık durumu hakkında bilgi veren Gül, "Hacettepe Üniversite Hastanesi'ndeki tedavim sürüyor. Daha birkaç gün burada kalacağım. Sağ olsun, tüm personel ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Çok şükür, sağlık durumum iyiye gidiyor. Doktorlarım gerekli açıklamaları yapıyor, en güncel bilgileri sürekli sizlerle paylaşıyorlar zaten" diye yazdı.

Gül, çok istemesine rağmen doktorların tavsiyesi üzerine 30 Ağustos törenlerine katılamadığını belirtti.

Devlet kademesinin ötesinde, Türkiye’nin dört bir yanından sevgi ve samimiyet yüklü geçmiş olsun mesajları yağdığını kaydeden Gül, hastanede çalışmalarıma devam ettiğini, raporlar ve kitaplar okuduğunu ifade etti.

‘SURİYE’ RAPORU OKUYOR
Hasta yatağında yatarken çekilmiş karelerde Cumhurbaşkanı Gül, rapor okurken görüntüleniyor.

Suriye haritasının yer aldığı rapor, "Çatışma-operasyon bölgeleri ve önemli gelişmeler" başlığını taşıyor.

Rapor, 20-26 Ağustos tarihleri arasındaki gelişmeleri kapsıyor.

Fotoğraflarda Gül’ün yatağının yanında eski ABD Başkanı George W. Bush'un hayatını anlatan “Decision Points” ve Paulo Coelho’nun "Elif" isimli kitabının bulunduğu da görülüyor.

BİR HAFTADIR HASTANEDE
Kulak rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık bir haftadır hastanede tedavi gören Gül, iki ay boyunca yurtdışı gezilerini iptal etmişti.

Gül'ün bir süre daha hastanede kalacağı açıklanmıştı.