Hastaneden kaçan corona şüphelisi 2 gün sonra yakalandı

Denizli'de corona virüs belirtileri nedeniyle gittiği hastanede alındığı izolasyon odasından kaçan kişi iki gün sonra kentin işlek caddelerinden birinde yakalandı.

İHA 14.04.2020 - 16:45 | Son Güncelleme : 14.04.2020 - 16:46

AW991811_02.jpg

Denizli’de corona virüs şüphesi ile hastanenin izolasyon alanında kontrol altında tutulan 23 yaşındaki genç, kaçtıktan iki gün sonra polis ekipleri tarafından sokakta çevresi sarılarak yakalandı. 

Edinilen bilgilere göre, geçtiğimiz günlerde Servergazi Devlet Hastanesine yüksek ateş, şiddetli öksürük ve solunum sıkıntısı şikayetleriyle başvuran Emrehan K., isimli genç hastanenin izolasyon alanına alındı.

Hastanenin izolasyon alanından kaçan Kesin’in odasında olmadığını fark etmesi üzerine polis ekiplerine ihbarda bulundu. Akşam saatlerinde hastaneden firar eden genç adamı polis ekipleri ailesi ve yakınları başta olmak üzere birçok adreste arama yapmasına rağmen bulamadı.

İŞLEK CADDEDE ETRAFI SARILDI

Emrehan K.'nin her yerde arayan polis ekipleri kentin en işlek caddelerinden olan İstiklal Caddesi üzerinde yakalayarak etrafını sardı. Güvenlik önlemleri alınan alanda sağlık ekiplerinin gelmesi beklendi.

Kısa sürede gelen özel kıyafetli sağlık ekipleri gerekli önlemleri alarak Emrehan K.'yi ambulansa alarak Servergazi Devlet Hastanesine götürdü.

Sayfa Yükleniyor...