Hastaneden kaçırılan bebek bulundu

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nin yeni doğan servisinden kaçırılan Suriyeli ailenin bebeği bulundu.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.05.2018 - 08:59 | Son Güncelleme : 11.05.2018 - 13:01

Hastaneden kaçırılan bebek bulundu

Valiliği, dün hastaneden kaçırılan erkek bebeğin bulunduğunu ve sağlık muayenesinin ardından ailesine teslim edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 05.40 sıralarında Devlet Hastanesi'nin kadın doğum servisinde Suriye uyruklu R.D. isimli kadın tarafından dünyaya getirilen erkek bebeğin, aynı gün saat 14.00 sıralarında yeni doğan servisinden kaçırıldığı bilgisinin alındığı belirtildi.

Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, detaylı çalışmalar kapsamında hastanedeki tüm kamera kayıtlarının izlendiği ifade edilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Kamera kayıtlarından bir bayan şahsın devlet hastanesi tuvaletinde hemşire kıyafeti giydiği, tuvaletin girişinde başka bir erkek şahsın bayanı beklediği tespit edilmiş ve hemşire önlüğü giyen bayanın yeni doğan bebeği kaçırdığı tespit edilmiştir. Çalışmalar sonrasında olayı gerçekleştiren şahısların üç kişi oldukları, gri renkli araçla devlet hastanesinden kaçırdıkları bebekle ayrıldıklarının tespiti üzerine şüphelilerin Çay ilçesi Pazarağaç beldesinde ikamet eden F.Ç, E.Ö. ve E.Ç. oldukları tespit edilmiştir.

Kaçırılan erkek bebek, şüphelilerin ikametgahında bulunmuş, gerekli sağlık muayenesi yapıldıktan sonra ambulansla il merkezine getirilerek ailesine sağ ve sağlıklı olarak teslim edilmiştir. Olayı gerçekleştirdiği tespit edilen F.Ç, E.Ç. ve E.Ö. isimli şahıslar gözaltına alınmış, tahkikat devam etmektedir."

"OLAYDA KESİNLİKLE GÜVENLİK ZAFİYETİ OLDUĞUNA İNANMIYORUZ"

Öte yandan, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran, gazetecilere yaptığı açıklamada, bebeğin, Afyonkarahisar Valiliği ile İl Emniyet Müdürlüğünün koordineli çalışması sayesinde bulunduğunu söyledi.

Konunun aydınlatılmasında desteğini esirgemeyen Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkür eden Duran, "Bugün sabah 05.30 sıralarında çocuğa kavuşulmuş, 06.30 civarında da çocuk, aileye sağlıklı şekilde teslim edilmiştir" dedi.

Duran, olayın emniyet güçleri tarafından detaylı şekilde araştırılmaya devam edildiğini belirterek, "Olayda kesinlikle güvenlik zafiyeti olduğuna inanmıyoruz. Bu konuda net konuşabilirim. 'Hastanın sosyal statüsünden faydalanılarak yapılan bir işlem' diye yorumluyoruz. Bizim de kendi içerimizde soruşturmamız devam ediyor. Soruşturmada gizlilik var" ifadelerini kullandı.

BEBEĞİN BABASINDAN AÇIKLAMA

Bebeğin babası da çocuğunun bulunmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Bebeğinin bulunmasında katkısı olan Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve hastane yönetimine teşekkür eden baba, "Çok mutluyuz. Bebeğimiz şimdi annesinin yanında. Emniyet mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun. Çok mutluyuz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...