Hatay'da dur ihtarında uymadı: Önce bekçilere ateş açtı sonra polis memuruna aracıyla çarptı

Hatay'da polisin dur ihtarına uymayan şüpheli sürücü mahalle bekçilerine ateş açtı. Kaçmaya çalışırken de önüne çıkan bir polis memuruna çarparak ağır yaraladı. Şüpheli olay yerinden yaya olarak kaçtı.

DHA 28.01.2020 - 09:49

dur-ihtarina-uymayan-ve-bekcilere-ates-edilen-otomobil-polis-memuruna-carpti_1275_dhaphoto4 (1).jpg

Hatay Antakya'da mahalle kaçmaya çalışırken polis memuruna aracıyla çarparak ağır yaralayan şüpheli aranıyor. 

Antakya ilçesi Emek Mahallesi Ümit Sokak'ta uygulama yapan ekipler, şüphelendikleri bir otomobili durdurmak istedi. 'Dur' ihtarına uymayan otomobil sürücü, uygulama noktasındaki mahalle bekçilerine tabancayla ateş açtı. Bekçilerin de karşılık vermesi üzerine kaçmaya başlayan otomobil sürücüsü, durdurmaya çalışan polis memuru Malik Kadirsoy'a çarpıp, yaklaşık 10 metre sürükledi.

Olayın ardından otomobilin sürücü, içerisinde arkadaşı Döndü K.'nın da bulunduğu aracı terk edip, yaya olarak kaçtı.


Yaralı polis memuru, vatandaşlar ve meslektaşlarının yardımıyla ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Ameliyat edilen ve yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan polis memurunun hayati tehlikesi bulunuyor.

Olayla ilgili çalışma başlatan polis ekleri, otomobilde bulunan Döndü K.'yı, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Kaçarken yere poşet içinde uyuşturucu madde attığı tespit edilen ve adının Nuri K. olduğu öğrenilen şüphelinin yakalanması için çalışmalar sürdürülüyor.

Sayfa Yükleniyor...