Hatay'da patlama: 4 yaralı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde bomba yüklü aracın patlatılması sonucu 4 sivil yaralandı. Askeri kışlanın yakınlarında gerçekleştirilen saldırıda asıl hedefin askeri servis aracı olduğu ortaya çıktı.

Haberler 01.11.2012 - 18:31

Hatay'da patlama: 4 yaralı

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, bir akaryakıt istasyonunun önündeki araçta meydana gelen patlamada, ilk belirlemelere göre 4 kişi yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'na bağlı Ahmet Tor Kışlası'nın karşısındaki akaryakıt istasyonunun önünde bulunan bomba yüklü araç, teröristlerce infilak ettirildi.

İlk belirlemelere göre, patlama sırasında seyir halinde olan sivil araçtaki 4 kişi yaralandı. Yaralılar, İskenderun Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

PKK terör örgütünün Amanos grubunca gerçekleştirildiği tahmin edilen saldırıda, asıl hedefin askeri servis aracı olduğu ve güvenlik gerekçesiyle aracın çıkış saatinin değiştirilmesinin olası bir facianın önüne geçtiği belirtildi.

'SURİYE BAĞLANTILI DEĞİL'
Bölgede yaptığı incelemeler sonrası bir açıklama yapan Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, olayın tüm yöneleriyle soruşturulduğunu dile getirdi.

Saldırıda Suriye'nin parmağı olduğu iddialarını da reddeden Lekesiz, "Amanos Yaylası bölgesinde 3 tane otomobilin 1 motorlu bisikletin gasbedildiği bilgisine ulaştık. Bunlar bize yaklaşık yarım saat önce intikal etti. Bu gasbedilen otomobillerden 2 tanesi ve motosiklet de elde. Diğer gasbedilen aracın da elde edilmek üzere olduğunu söyleyebiliriz. Suriye ile bir bağlantısı olduğunu değerlendirmiyoruz'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...