NTV

Hatay'da teknede patlama: 1 şehit

ntv.com.tr

Türkiye

Hatay'da sahil güvenlik ekiplerinin inceleme yaptığı teknede patlama oldu. İHA'nın haberine göre, 1 asker şehit oldu, 1 kişi de yaralandı.

Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik sahili açıklarında sahil güvenlik ekipleri, "can salı" adı verilen botta inceleme yaptığı sırada meydana gelen patlamada bir asker şehit oldu, bir balıkçı yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Çevlik sahili açıklarında bir balıkçının, "can salı" adı verilen botta 2 kişinin hareketsiz yattığı ihbarı üzerine olay yerine sahil güvenlik ekipleri sevk edildi.

Ekipler, can salında inceleme yapmaya çalıştığı sırada patlama meydana geldi. Patlamada bir asker şehit oldu, ihbarda bulunan balıkçı yaralandı.

Hatay Valisi Ercan Topaca, Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığına gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

Konuyla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Topaca olayı şöyle anlattı:

"Saat 08.00 civarında bir balıkçı teknesinden, 3-4 kilometre açıkta, 'can salı' adı verilen, gemilerde olan ve batma anında otomatik açılan küçük bot görüldüğüne dair ihbar geliyor.

Arkadaşlarımız konuyu araştırmak üzere olay mahalline intikal ediyor. Tabii vardıklarında can salının içerisinde bağlanmış vaziyette iki kişiyi yokluyorlar, sesleniyorlar ve herhangi bir ses gelmeyince öldüğü, öldürülmüş oldukları anlaşılıyor.

Ardından can salını inceleyip araştırmayı daha derinleştirmek üzere cumhuriyet savcısına bilgi veriliyor ve onun da talimatıyla can salının etrafı incelendikten sonra bağlı olan halat alınmak suretiyle çekilmek istenirken o an patlama yaşanıyor. Bir askerimiz olay anında şehit oldu, 'Allah rahmet eylesin' diyoruz."

ETİKETLER