Hava durumu: Marmara için şiddetli yağış uyarısı

Öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli, gece Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarında sağanak yağış bekleniyor. Yarın ise Marmara Bölgesi'nde sıcaklıklar 15 derece birden düşecek. Ege Bölgesi’nde de sağanak geçişleri bekleniyor.

20.05.2021 - 12:50

Hava durumu: Marmara için şiddetli yağış uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinden sonra Edirne, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 4 ila 10 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'da kuvvetli (40-60 km/sa), akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz'de kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) esecek. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:


Ankara: Parçalı ve az bulutlu 33
İstanbul: Parçalı bulutlu 26
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 29
Adana: Az bulutlu ve açık 33
Antalya: Az bulutlu ve açık 26
Samsun: Parçalı ve az bulutlu 25
Trabzon: Parçalı ve az bulutlu 25
Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu 27
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 37

YARINA DİKKAT!

Ancak yarın İstanbul'da ve yurdun batı kesimine şiddetli yağış bekleniyor. 

Batı'da sıcaklıkların 15 dereceye düşeceğini belirten NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ‘‘Yarın için ‘sarı kod’ uyarısı yapabiliriz. Yani potansiyel tehlike durumu söz konusu... İstanbul, Çanakkale, Edirne, Balıkesir ve Ayvalık’ta tüm gün şiddetli yağmur var. Hava soğuyacak, kış gibi olacak. Marmara için yıldırım ve hortum riski var’’ dedi. Çalışkan, Ege Bölgesi’nde de özellikle İzmir, Manisa, Aydın ve Kütahya’da sağanak geçişlerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

YARINA DİKKAT! MARMARA İÇİN ‘SARI KOD’ UYARISI

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...