Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul dahil birçok kente turuncu kodlu uyarı (Bugün hava nasıl olacak?)

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre; İstanbul'un da yer aldığı birçok kent için buzlanma ve don olayına karşı turuncu kodlu uyarı verildi. Kıyılarda hafif, iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor. Öte yandan; yarından itibaren ülkenin batısında sıcaklıkların artarak mevsim normallerininde seyretmesi bekleniyor.

NTV Haber 20.01.2021 - 13:41

Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul dahil birçok kente turuncu kodlu uyarı (Bugün hava nasıl olacak?)

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Ülkenin iç ve doğu kesimlerinde don ve buzlanma şiddetini artıracak. Yarından itibaren ülkenin batısında başlayarak sıcaklıklar 10 derece artıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda şu ifadelere yer verdildi:

Yapılan son değerlendirmelere göre; bu gece saatlerinden başlayarak, 21 Ocak Perşembe sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Ege ve Akdeniz kıyılarında hafif; Ege ve Akdeniz'in iç kesimleri ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında orta; Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında ise orta yer yer kuvvetli zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGE BÖLGE SON DURUM

İstanbul biraz bulutlu 7 derece. Ankara puslu,  öğle -2, gece -10 derece. İzmir biraz bulutlu 10 derece, perşembe hafif yağmur var. Bursa gece -5, öğle 6 derece, Antalya 13 derece.

Marmara Bölgesi'nde; Çanakkale tarafları daha bulutlu, sonraki günlerde hafif yağmur da olacak. Sıcaklık biraz arttı. Edirne 7, Sakarya 8 derece. Pazardan sonra daha kuvvetli yağışlar var.

İç Anadolu'da dondurucu soğuk sürüyor. Gece Eskişehir -10, Kayseri -13 derece. Cuma günü sıcaklık gündüz sıfırın üzerine çıkacak. 

EGE'DE SICAKLIKLAR ARTIYOR

Ege'de lodosla sıcaklık artmaya başladı. Sahiller biraz bulutlu, Muğla sahillerine hafif yağmur da yağacak. Bodrum 11, Afyon ise hala öğle -3 derece.

Akdeniz hala soğuk, Adana 13, Hatay 5, Isparta 7 derece. Hafta sonu ise hava daha ılık olacak. Güneydoğu'da don ve buzlanma başladı. Diyarbakır 0, Gaziantep 2 derece.

Karadeniz'de kuvvetli soğuk sürüyor. Hava bulutlu, Bolu -2, Samsun 4, Trabzon 3 derece. Rize- Artvin tarafında kar hafif. Doğu Anadolu'da kar yağışının eksilmesiyle şiddetli don başladı.

VİDEO: DONMUŞ HAVUZDA YÜRÜRÜM İDDİASININ SONU HÜSRAN

Sayfa Yükleniyor...