Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı (Bugün hava nasıl olacak?)

Yurt genelinde hayatı olumsuz etkileyen yağışlar dün Bursa'yı vurdu. Özellikle Marmara ve Ege Bölgesi'nde etkili olan yağışlı hava perşembeye kadar devam edecek. AKOM'dan önümüzdeki 2 gün boyunca İstanbul geneli için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. İç ve doğu kesimlerde ise sıcaklıkların 2 ila 4 derece arasında artacağı tahmin ediliyor. Peki bugün hava nasıl olacak?

ntv.com.tr 22.06.2020 - 15:25

Hava durumu: Meteoroloji'den İstanbul için sağanak yağış uyarısı (Bugün hava nasıl olacak?)

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yurt genelinde, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son tahminlere göre, Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Isparta, Burdur, Giresun ve Gümüşhane çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

AKOM İSTANBUL'U UYARDI!

AKOM'dan önümüzdeki 2 gün boyunca İstanbul geneli için gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.

İBB AKOM'dan yapılan açıklamada, önümüzdeki iki boyunca İstanbul genelinde yağışlı havanın etkili olacağı tahmini paylaşıldı. İBB AKOM tarafından yapılan açıklamaya göre hafta sonu mola veren yağışların bugün öğle saatlerinden itibaren tekrardan başlaması ve Çarşamba gününe kadar aralıklarla gök gürültülü sağanak şeklinde devam etmesi bekleniyor. Yağışların Salı (Yarın) sabah saatlerinden itibaren (10:00) il genelinde yer yer kısa süreli ve kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda yağış anında kuvvetli rüzgâr da bekleniyor. Yağış öncesi meteorolojik uyarılar doğrultusunda AKOM koordinasyonunda hâlihazırda bekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, İSKİ, Yol Bakım, Çevre Koruma, Park Bahçeler, İBB Trafik, Zabıta ve 153 Yerinde Çözüm ekipleri meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirleri aldı. AKOM, bölgesel olarak kısa zaman diliminde (15-30 dakika) etkili olması beklenen yağışlarda yağmur suyu anında akışa geçtiği için yaşanabilecek problemlere karşı vatandaşların tedbirli olması konusunda vatandaş bilgilendirildi

SARI KODLU UYARI

Meteoroloji, saat 13.00-19.00 arası için 9 ile yönelik sarı kodlu uyarıda bulundu.

Marmara’nın Güney ve Doğusu ile Trakya’da beklenen yerel ve kuvvetli yağışlar, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Sakarya, Kocaeli, Yalova'da hayatı olumsuz etkileyebilir.   

HABERE GİT: Süper hücre yağış nedir? Süper hücre yağış nasıl oluşur? (2017'de İstanbul'u vurmuştu)

YAĞIŞLAR NE ZAMAN BİTECEK?

Ülke genelindeki yağışların, perşembeden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor. Öte yandan hafta sonu için de bu kez aşırı sıcak uyarısında bulunuyor.

YURDUN İÇ KESİMLERİNDE SICAKLIKLAR ARTIYOR

Hava sıcaklığının iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

BURSA-KESTEL SEL BÖLGESİ HAVA DURUMU 

Bursa'da bugün hafif yağış geçişleri bekleniyor. Anbcak yarın bölge yeniden sağanak yağışlı havayı yaşayacak. 

Bursa'nın Kestel ilçesinde akşam saatlerinde etkisini artıran yağış sel felaketine neden oldu. Sele kapılan 5 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi kayboldu. AYRINTILAR İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul 5 günlük hava durumu İstanbul 5 günlük hava durumu

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da bugün yer yer sağanak yağış bekleniyor. Özellikle gündüz saatlerinde etkili olacak yağışların akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin sitesinde yer alan bilgiye göre yarın ise İstanbul'da gökgürültülü sağanak yağışların gün boyunca devam etmesi bekleniyor. 

Yağışların 3 gün boyunca sağanak geçişli olacağı tahmin ediliyor. 

Öte yandan bugün bölgede beklenen hava sıcaklığı 27 derece.

VİDEO: SEL TEHLİKESİ HALA DEVAM EDİYOR MU? 

Sayfa Yükleniyor...