Hava durumu: Meteoroloji'den sağanak ve sis uyarısı

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... Doğu Akdeniz'de başlayan sağanaklar gün boyu devam ederek Kayseri, Mardin, Batman gibi illeri etkisi altına alacak. Marmara Bölgesi'nde ise kısa bir süredir devam eden pus ve sis bugün de kendisini gösteriyor.

Haberler 28.10.2019 - 10:06

Hava durumu: Meteoroloji'den sağanak ve sis uyarısı

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güney ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneybatısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Karaman, Kayseri, Niğde, Aksaray, Nevşehir, Konya'nın güney çevreleri, Antalya'nın doğu kesimleri ile gece saatlerinden itibaren Bitlis, Şırnak, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

Diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, batı kesimlerde mevsim normallerinin biraz üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Cuma gününden itibaren Ege Bölgesi, Batı Karadeniz ve Marmara'yı etkisi altına alacak rüzgar, hava sıcaklıklarını belirli oranda düşürecek. 

Perşembe gününden itibaren İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nde, cumadan itibaren ise sıcaklıklar yurdun iç kesimlerinde büyük oranda azalacak. 

Bugün İstanbul'da hava ise, sabahlar puslu ve bulutlu öğle saatlerinde ise çoğunlukla güneşli olacak. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 20

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, bu sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 22

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 24

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Antalya: Parçalı bulutlu, doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 19

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 20

Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 15

Diyarbakır: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra batı kesimleri, akşam ve gece saatlerinde il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

Sayfa Yükleniyor...