Hava durumu: Meteoroloji'den şiddetli yağmur ve kar uyarısı

Hava durumu için Meteoroloji'den aktarılan son dakika haberine göre yurt genelinde çoğunlukla etkili olacak sağanak yağış Akdeniz Bölgesi'nde özellikle Antalya ve Bodrum çevresinde kendisini gösterecek. Hatay, Adana ve Osmaniye de şiddetli yağışın etkisine girecek. Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar, Konya'da ise kar ve karla karışık yağmur bekleniyor.

13.12.2019 - 12:23

Hava durumu: Meteoroloji'den şiddetli yağmur ve kar uyarısı

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken yurt genelinde sağanak yağış etkili olacak. Yer yer kar yağışı bekleniyor.

Yurdun Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin sağanak, Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Kastamonu, Kütahya, Afyonkarahisar'ın kuzeyi, Konya'nın güneyi ve Akdeniz'in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Adana, Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Isparta'nın güneyi ve Burdur'un doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. 

AKDENİZ'DE FIRTINA VAR

Hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle doğu ve güneydoğu, Trakya'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esecek.

İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul hava durumu için Meteoroloji'den son dakika haberi... 

Marmara'nın batısını etkisi altına alan yağmur kümesi önümüzdeki saatlerde tüm Marmara'da etkisini göstererek gece boyunca devam edecek.

İstanbul'da ise bugün çok bulutlu bir hava var, Yer yer çiğ ve pus hadisesi görülüyor. Akşam saatlerinde ise hafif yağış görülebilir. İstanbul'da bugün beklenilen en yüksek sıcaklık ise 15 derece olacak.

İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU İSTANBUL 10 GÜNLÜK HAVA DURUMU

ANLIK HAVA DURUMU İÇİN TIKLAYINIZ

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 6 

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer puslu ve sisli, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 15 

İzmir: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16

Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra kuvvetli olması bekleniyor) 15

Antalya: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor) 15

Samsun: Parçalı zamanla çok bulutlu 16

Trabzon: Parçalı zamanla çok bulutlu 15

Erzurum: Parçalı zamanla çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte puslu ve sisli, akşam saatlerinden itibaren hafif kar yağışlı 0

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu 10

Sayfa Yükleniyor...