Hava Harp Okuluna operasyon, komutanın telefonu çöpten çıktı

Darbe girişimi sonrası operasyonlar devam ediyor. Bu sabah Yeşilköy'deki Hava Harp Okulu'na yönelik düzenlenen operasyon tamamlandı. Okul Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay'ın cep telefonunun çöpte bulunduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı 18.07.2016 - 07:13 | Son Güncelleme : 18.07.2016 - 09:53

Hava Harp Okuluna operasyon, komutanın telefonu çöpten çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin Bakırköy Yeşilköy'de bulunan Hava Harp Okulu'nda arama yapıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner ve İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile çok sayıda özel harekat, sivil ve resmi polis ekibiyle Hava Harp Okulu'nda ve lojmalarında arama yapıldı.

Üzerlerinde Jandarma yelekleri olan askerlerin de aramalar sırasında Hava Harp Okulu'na girdiği görüldü.

Arama çalışmaları ardından ellerinde delil poşetleri ve arama tutanakları olan polis ekipleri Hava Harp Okulu'ndan ayrıldı.

4 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Hava Harp Okulu'nda yapılan aramalar sonucunda 4 şüpheli gözaltına alındı.

Darbe girişiminde bulunan yaklaşık 25 general ve ve subayın Hava Harp Okulu'nda toplantı yaptıkları, daha sonra okuldaki güvenlik kameraları ile harddisklerin söküldüğü öğrenildi. Komutanın cep telefonu çöpte bulundu

Aramalarda güvenlik kameraları ile Okul Komutanı Tümgeneral Fethi Alpay'ın olay gecesi kullandığı cep telefonunun çöpte bulunduğu belirtildi. 

Okulun mühimmat kısmında bir kısım silahların olmadığı, şarjörlerinin basılı olduğu tespit edildi.

Öte yandan, yaz mevsiminde olunması nedeniyle Hava Harp Okulu öğrencileri okulda değil ancak 700 kişilik öğrenci grubun Yalova'da kampta olduğu ve ailelerin öğrencilere ulaşmakta zorluk çektikleri belirtiliyor.

Ayrıca bugün, Hava Harp Okuluna giriş mülakatları yapılacağı için okulun dışında da birçok aile bulunuyor. 

Sayfa Yükleniyor...