Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Soğuk havanın etkisine girecek Güney Marmara'da, yarın hava sıcaklığı 10 derece civarında düşecek. Kuzey Ege'de ise poyraz fırtınası bekleniyor.

Haberler 26.01.2014 - 13:03

Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın, Balkanlar'dan gelen soğuk havayla birleşerek, tüm yurtta "soğuk ve kar yağışlı" havaya dönüşeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de, bu akşam hava sıcaklığının 4 ila 8 derece düşmesi ve kar yağışı bekleniyor.

Trakya'da hava sıcaklıklarının en düşük eksi 3 ila 5 derece olması halinde buzlanma beklenirken, Edirne'de bu akşam en düşük eksi 5, yarın ise en yüksek hava sıcaklığının sıfır derece olacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, bu akşam İstanbul'da da hafif derecede karla karışık yağmur bekleniyor.

SALI'DAN İTİBAREN KAR YAĞIŞI TÜM YURTTA
Sıcaklıkların yurt genelinde yaklaşık 10 derece düşmesi ve Salı gününden itibaren kar yağışının tüm bölgelerde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Hafta başından itibaren özellikle iç ve doğu kesimlerde yağışların karla karışık, Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yoğun kar yağışı şeklinde olması, Kuzeybatı, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimlerinde de hava sıcaklıklarının 4 ila 10 derece azalması bekleniyor.

Soğuk hava ve kar yağışı nedeniyle ülke genelinde etkili olacak buzlanma ve don olayının olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

GÜNEY MARMARA'DA HAVA YARIN SOĞUMAYA BAŞLAYACAK
Bugünü 13-14 civarında geçirecek Güney Marmara'da yarın hava soğuyacak.

Karla karışık yağmurun beklendiği Bursa'da en yüksek sıcaklık 14 dereceden 4, Balıkesir ve Yalova'da 13'ten 3 dereceye düşerken, kar yağışının tahmin edildiği Çanakkale'de ise 2 dereceye inecek.

Güney Marmara'da en düşük hava sıcaklığı ise sıfırın altında 1 ile 0 derece arasında bekleniyor.

KUZEY EGE'DE FIRTINA UYARISI
Öte yandan, Kuzey Ege'de saatteki hızı 75 kilometreye ulaşacak poyraz fırtınası bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kuzey Ege'de kuzeydoğudan (poyraz) saatte 30-50 kilometre hızla esen rüzgarın akşam saatlerinden itibaren kuvvetini artıracağı tahmin ediliyor.

Saatteki hızı 75 kilometreye kadar ulaşacak fırtınanın, yarın öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...