Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Ertuğrul Sarıyar tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli E.K'nın sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından 7 Kasım 2016'da "Yarın akşam 19.30'da uçuşum var. Tam bomba patlamalık bir gün ve saat. 8 Kasım Atatürk Havalimanı saldırısı'' şeklinde bir yazı yazıldığı belirtildi.

İddianamede, 28 Haziran 2016 tarihindeki Atatürk Havalimanı patlamasından kurtulduğunu belirten zanlının, mesajı yazıyı sosyal medya yasakları ve sansürlerine tepki olarak yazdığı da kaydedildi.

İddianamede, zanlının yaşadığı hadise nedeniyle kendisinde paranoya oluştuğunu bu nedenle yazıda patlamaya atıf yaptığını savunduğu anlatıldı.

Dosya kapsamındaki delillere göre, şüphelinin halk arasında endişe, korku ve panik yaratmak amacıyla hayat ve mal varlığı bakımından alenen tehdit oluşturacak şekilde yazı yazdığı ifade edilen iddianamede, şüphelinin üzerine atılı suçu işlediğinin anlaşıldığı bildirildi.

İddianamede şüpheli E.K'nın, ''Halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit'' suçundan, 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi cezasına çarptırılması isteniyor.