7 yıl aradan sonra ekranlara dönen 'Çocuklar Duymasın'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından eleştirilmesine ilk yanıt dizinin senaristi Birol Güven'den geldi.

İlişkili Haberler


Bahçeli'nin, Furkan Kızılay'ın canlandırdığı “Havuç” lakaplı “Emre” karakteriyle ilgili, “Gayet güzel eğitiliyordu. Şimdi reyting uğruna raydan çıktı” sözleri üzerine Güven şöyle konuştu: “Tamer Karadağlı'nın canlandırdığı aile babası 'Haluk' da Bahçeli gibi düşünüyor. Onlara katılmıyorum. Raydan çıkma değil, gençlik diyorum.”

Akşam gazetesinin haberine göre konuyla ilgili dün akşam açıklama yapan Furkan Kızılay ise, “20 yaşındayım ve yaşımın gerektirdiği şeyleri yapıyorum. Bundan sonra da bana yakışan neyse onu yapacağım” dedi.

Güven ayrıca, aralarında berber, doktor, psikolog, taksici ve sosyoloğun olduğu 22 kişilik izleyici danışma kurulunun da sinyalini verdi.

Bahçeli, TV dizilerinin 'eğitici olması gerektiğini' vurgulayarak şunları söylemişti: “Mesela bizde bir dizi var. 'Çocuklar Duymasın' diye. Gayet güzel eğitiyordu. Havuç eğitile eğitile büyüdü. Fakat büyüdükten sonra raydan çıktı. Reyting uğruna Havuç gitti.”